Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70286.48
-0.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3796.55
3.57%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.13
2.93%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $619
3.55%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD’li Senatörler Stablecoinler Hakkında Tartışıyor!

ABD’li senatörler, stablecoinler üzerine yapılan çalışmaya tepki gösterdi.

Clock
Paylaş
ABD’li Senatörler Stablecoinler Hakkında Tartışıyor!

ABD’li senatörler, Biden yönetiminin stablecoinler hakkındaki raporuna bir yanıt niteliğinde açıklamalar yaptı.

Sherrod Brown, Pat Toomey ve Cynthia Lummis isimli ABD’li senatörler, stablecoinler üzerine yapılan çalışmaya bir cevap olarak tepki gösterdi.

Biden yönetiminin raporunda, özellikle yeni mevzuatlar için öneriler yer alıyordu. Bu rapora verilen yanıt ise, bir fitilin ateşlenmesine sebep olabilir.

728×90 muhabbit - ABD'li Senatörler Stablecoinler Hakkında Tartışıyor!300x250 muhabbit - ABD'li Senatörler Stablecoinler Hakkında Tartışıyor!

Bu arada raporda yer alan en dikkat çekici şey, stablecoin çıkartma yetkisinin sadece sigortalı mevduat kurumlarına yani FDIC sigortalı bankalara verme tartışmasıydı.

Hazine Bakanlı Janet Yellen ile arası iyi olan ve Joe Biden’ın uzun yıllar meslektaşlığını yapmış olan Brown konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

Herhangi bir yeni finansal ürünün yatırımcısını, kullanıcısını ve piyasasını koruyan tüm yasa ve düzenlemelere sıcak bakıyorum.

Bu arada yasanın çıkışını beklemek istemeyen piyasa oyuncuları, sabırsız bir şekilde davranıyor ve atmak istedikleri adımları atıyor.

Yönetim, kripto paralar üzerindeki otoritesinin sınırlarına ilişkin herhangi bir açıklamada bulunmadı.

ABD’li Yöneticiler SEC ve CFTC’ye Sorumluluk Vermek İstiyor!

Özellikle SEC ve CFTC gibi kurumların stablecoin’lere daha fazla göz atması gerektiğini düşünen yönetim, temkinli bir yaklaşım sergiliyor.

SEC başkanı Gary Gensler ise konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

Kongre ve kamuoyu bu kararı değerlendirirken, SEC ve CFTC olarak bazı yasaları ve koruma kanunlarını bu ürünlere ve servislere uygulayacağız.

Biden yönetiminin raporunda yer aldığı gibi, kurumların stablecoinler hakkında yapabilecekleri çalışmaların yetkisini netleştirmek Kongre’nin sorumluluğunda.

Bildiğiniz gibi Gensler, kripto para sektörünün düzenlenmesi gerektiğini her fırsatta belirten bir isim. Fakat Gensler’in bu tavrı, SEC’in yasal yaptırım eylemlerine yansımadı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar