Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52102.56
0.91%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3000.44
2.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.14
-2.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $353.8
0.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

ABD’nin Wyoming Eyaleti Kripto Para Dostu Yaklaşımına Devam Ediyor!

Eyalet, California merkezli kripto para şirketi SFOX ile bir trust anlaşması imzaladı.

Clock
Paylaş
ABD’nin Wyoming Eyaleti Kripto Para Dostu Yaklaşımına Devam Ediyor!

ABD’nin Wyoming Eyaleti, California merkezli kripto para şirketi SFOX ile bir trust anlaşması imzaladı. Böylece şirket, kurumsal müşterilere saklama ve kripto para ile ilgili diğer hizmetleri sunmak için onay almış oldu.

Yakın zaman önce yaptığı duyuruda SFOX, Wyoming trust sözleşmesi ile firmanın, eyalette SAFE Trust Company olarak kurumsal müşterilere ve danışmanlara hizmet sunacağını söyledi. 

Binance BannerBinance Banner

“Yeni tüzük, çok çeşitli dijital varlıklar için güvenli ve verimli yatırım; ticaret ve saklama hizmetleri sunmamızı sağlayacak. Ayrıca yatırımcıların, özellikle de şimdiye kadar sahip olduğu küçük ila orta ölçekli firmaların ihtiyaçlarını karşılayacaktır.”

Halihazırda sınırlı erişim hakkı olan bu alanlara ulaşabilme imkanının sağlandığını belirten SAFE CEO’su ve SFOX kurucu ortağı Akbar Thobhani şu açıklamayı yaptı:

“Misyonumuz, hem güvenli hem de verimli bir şekilde birçok dijital varlığa daha fazla erişim sağlamaktır.”

Thobhani ayrıca, Wyoming trust’ü olarak hizmet vermek üzere onaylanan ilk kripto para firması olmanın ve kripto para düzenlemelerinin bir parçası olmanın oldukça önemli bir gelişme olduğunu da sözlerine ekledi.

Trust sözleşmesi kapsamında; SFOX, Bitcoin, Ethereum, Solana, Avalanche gibi kripto para birimlerinde yatırım fırsatları arayan müşterilere hizmet sunacağını belirtti.

Ayrıca dijital varlıkların Wyoming’in düzenleyici çerçevesine uygun olarak saklanacağı da belirtildi.

Bunun yanında ise SAFE, dijital varlıkların bağımsız, düzenlenmiş, nitelikli bir koruyucusu olarak faaliyet göstermek için devletin bankacılık düzenleyicisinden de onay almayı planladıklarını açıkladı.

Kripto Para Dostu Wyoming

Bilindiği üzere Wyoming, kripto para borsası Kraken‘e Eylül 2020’de bir banka tüzüğü verilmesinden bu yana, dijital varlık düzenlemesine devlet odaklı bir yaklaşım sergileyenler arasında ön sıralarda yer alıyor.

2014 yılında kurulan SFOX, Digital Currency Group, Blockchain Capital, Y Combinator ve Airbnb kurucu ortağı Nathan Blecharczy gibi firmalar tarafından da desteklenmektedir. 

Bu ayın başlarında Bloomberg tarafından yayımlanan bir haberde, firmadaki bir grup mühendis ve yatırımcının, teslim edilemeyen vadeli sözleşmeler yoluyla bir BTC türev ürününe erişimi genişletmeyi planladığı da bildirilmişti.

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar