BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Afrika’da Bitcoin Alım-Satım Hacmi Rekor Kırdı! 2017’den Fazla

P2P marketlerde 10 milyon $’a yakın bir hacim oluşurken, rakam ise “tüm zamanların en yükseği” olarak kayıtlara geçti.

Yayın:

-

afrika

Sahra-Altı Afrika’da bulunan kripto para yatırımcılarının ilgisi “halving”e giden yolda büyük bir artış göstermiş durumda.

Useful Tulips’ten alınan verilere göre Afrika’daki kripto para talep miktarında önemli bir artış göze çarpıyor. Localbitcoins ve Paxful üzerindeki alım-satım hacminde yaşan büyük artış ile birlikte hacim, 2017 boğasında oluşan hacmi geçmiş durumda.

P2P marketlerde 10 milyon $’a yakın bir hacim oluşurken, rakam ise “tüm zamanların en yükseği” olarak kayıtlara geçti.

P2P ticaret ise kişiden kişiye el değiştiren mal ya da yapılan ticaret olarak tanımlanabilir.

Afrika’nın en büyük kripto para piyasası olarak tanımlanan Nijerya’da da durum benzer şekilde. P2P ticaret hacmi Nijerya’da 7.2 milyon $ seviyelerine kadar ulaşırken, en çok kullanılan hizmetler Paxful ve Localbitcoins oldu.

Kenya’da ise hacim 5 katına çıkmış durumda. Hacim ülkede ilk defa 7 haneli rakamlara ulaşırken, hacim 1,600,000 $ seviyelerinde.

Gana tarafında da benzer bir durum mevcut. Son beş hafta içinde hacim 4 kez rekor kırarken anlık hacim ise 800,000 $ seviyelerinde.

Sahra-Altı Afrika bölgesindeki P2P ticaret, en büyük ikinci P2P ticaretinin yaşandığı Latin Amerika ile yarışır hale gelmiş görünüyor.

Lider Kuzey Amerika’da ise P2P ticaret hacmi, 25.6 milyon $ seviyelerinde seyretmekte.

Geçtiğimiz yıl KYC işlemlerini sıkılaştıran Localbitcoins ve Paxful, bölgede pazar olarak kullanılan en büyük iki platform olarak öne çıkmakta.

Afrika’da artan kripto para ticaret hacmini nasıl yorumlarsınız? Sizce yaklaşan “halving”in bir etkisi olabilir mi?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

İkinci Teşvik Paketi Bitcoin’in Değerini Yükseltti!

ABD’de vatandaşlar için ikinci teşvik paketi yolda!

Yayın:

-

Analistlere göre, Bitcoin (BTC) ve ABD doları endeksi (DXY) zayıfladığı için, Bitcoin’in fiyatı artabilir.

Washington’da yeni bir corona virüs teşvik paketi müzakereleri devam ederken, veriler DXY’nin düştüğünü gösterdi.

Vays: ABD Seçimini Kim Kazanırsa Kazansın “Bitcoin Satın Alın”

DXY ve BTC / USD, son aylarda güçlü bir ters korelasyon gösterdi. Son DXY artışı, Bitcoin için yoğun bir satış baskısına dönüşmedi, ancak yeni kayıplar uzun vadede BTC boğalarını canlandırabilir.

DXY’nin U dönüşü, ABD Senatosu’nun 2.5 trilyon $’lık yeni bir corona virüs yardım anlaşması yapmaya çalıştığı sırada yaşandı.

Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Çarşamba günü FOX Business’a verdiği demeçte, görüşmelerin devam ettiğini, ancak yapılacak olan anlaşmanın, uygun şartları karşılayan ABD vatandaşları için 1.200 $’lık yeni bir teşvik pakedini içereceğini doğruladı.

Mnuchin, Başkan Donald Trump ile başkan adayı Joe Biden arasındaki hararetli tartışmadan bir gün sonra konuşma yaptı.

Gerginlik artarken, popüler tüccar Tone Vays, Beyaz Saray’ın kontrolünü kim alırsa alsın, teşvik paketlerini finanse eden para basma işleminin dolara zarar vermeye devam edeceğini savundu.:

Kim kazanırsa kazansın, para basmaya devam edecekler! BİTCOİN ALIN!

ABD Doları Endeksinin 3 Aylık Grafiği. Kaynak: TradingView

Bitcoin’in ve DXY’nin Korelasyonu Değişiyor

Veriler, geçtiğimiz günlerde yaşanan geri çekilme ile DXY ve Bitcoin arasındaki ilişkinin değiştiğini gösteriyor.

Buna karşılık, Bitcoin fiyatı tarihin en iyi ikinci çeyreğini kaydederek ayı 10.600 $’ın üzerinde kapatırken, BTC / USD hem altın hem de S&P 500 ile son derece korelasyonlu kaldı.

Elbette, finans uzmanları ve analistler bu durumun bu şekilde devam edeceğine inanmıyor. Bitcoin, yakında geleneksel pazarlardan tamamen kopacaktır.

Daha fazla analiz haberi için: Analiz Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Japon E-Spor Şirketi Oyuncularına Kripto İle Ödeme Yapıyor!

SBI’dan görülmemiş bir karar!

Yayın:

-

sbi holdings

Japon finans kuruluşu SBI Group’un bir yan kuruluşu olan SBI E-Sports, oyuncularının risk sermayesi şirketi VC Trade ile yaptığı sponsorluk anlaşmasının bir parçası olarak kripto ile maaş alacağını duyurdu.

Resmi açıklamaya göre, şirketin dijital para birimlerini de kullanan e-spor oyuncuları arasındaki varlığını güçlendirmek için oyuncu maaşları, itibari para yerine Ripple ile ödenecek.

Uzun süredir Ripple ile ortaklığı olan SBI E-Sports, bu sponsorluk anlaşmasının portföyünü blockchain endüstrisi içerisinde çeşitlendirmenin bir yolu olduğunu söyledi. Hedefleri ise, “müşteri odaklılığına dayalı bir şekilde sağlıklı bir pazar oluşturmak, beslemek, fiyatları iyileştirmek ve likiditeyi genişletmektir.”

CoinMarketCap’e göre XRP, 10.827.898.158 $’lık bir piyasa değerine sahip. Bu piyasa değeri Ripple’ı piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi yapıyor.

2019’da Ripple’ın geliştirici ekosistemi Project Xpring ve oyun merkezli blok zinciri platformu Forte, oyun geliştiricilerini desteklemek için ortaklaşa 100 milyon dolarlık bir fon oluşturdu.

Blockchain eğlence stüdyosu Virtually Human Studio’nun Gelişme Müdürü Mac Ocampo, daha önce “tüm oyuncular kripto kullanıcıları değildir ve tüm kripto kullanıcıları oyuncu değildir” diye yakınıyordu. Ocampo’nun bahsettiği bu durum, oyun endüstrisi ve blockchain endüstrisinin karşılaştığı en büyük zorluktu.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.