Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64813.66
1.16%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3101.61
1.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.7
4.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $565.4
1.38%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Alman Hükümeti, Libra’nın Yeni İmajından Etkilenmedi!

Diem sorunlarından kurtulamamış gibi.

Clock
Paylaş
Alman Hükümeti, Libra’nın Yeni İmajından Etkilenmedi!

Kısa bir süre önce adını Libra’dan, Diem’e değiştiren Facebook’un küresel stablecoin projesi, Alman düzenleyici kurumlarını etkileyemedi.

Reuters tarafından bildirildiği üzere, Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz, Pazartesi günü katıldığı G7 zirvesinde düzenlenen bir konferansın ardından projeye yönelik eleştirilerini dile getirdi.

728×90 muhabbit - Alman Hükümeti, Libra'nın Yeni İmajından Etkilenmedi!300x250 muhabbit - Alman Hükümeti, Libra'nın Yeni İmajından Etkilenmedi!

Scholz, Facebook’un projesini “Koyun kılığına girmiş bir kurt” olarak nitelendirdi ve adını değiştirmesinin temellerini değiştirmediğini vurguladı. Scholz’a göre Facebook ve Diem Derneği, yasal düzenlemeleri yeterince ele almadı. Görünüşe göre Facebook bu adımı atana kadar Alman hükümeti tarafından pazara kabul edilmeyecek.

Libra, imaj tazeleme operasyonuna girmeden önce, düzenleyiciler ile anlaşma sağlamak adına planlarını ciddi anlamda elden geçirmişti. Diem, nihayetinde bir varlık topluluğuna sabitlenmiş yeni bir para birimi yaratmayı planlasa da, izinli bir stablecoin olarak hayatına devam etmeyi planlıyor. Diem’in Ocak 2021’de çıkacağı söylenen ilk sürümünün, ABD doları ile endekslenmiş bir stablecoin olacağı bildirilmekte.

G-7 liderleri, yasal, düzenleyici ve gözetim gerekliliklerini tam olarak karşılayana kadar projeye karşı çıkacaklarını açık bir şekilde belli etti. İfadelerde hangi gereksinimlerin ele alınacağı ise belirtilmiş durumda değil.

Scholz’un sözleri, sorunun bir prensip meselesi olduğunu gösteriyor. Scholz konferansta, “Para tekelinin devletlerin elinde kalmasını sağlamak için mümkün olan her şeyi yapmalıyız” dedi.

Görünüşe göre Diem’in ayrı bir para birimi oluşturma planlarından vazgeçmemesi, G-7 ülkelerinin itibari para birimleri tarafından desteklense dahi, proje için düzenleyici rüzgarlar esmeye devam edecek.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Daha fazla Diem Haberi için: Diem Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar