Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61283.63
0.03%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3325.34
-0.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.5
1.02%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.4
-3.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Alman Teknoloji Devi Bosch, Blockchain Teknolojisine Yöneldi!

Bosch, yapay zeka ve nesnelerin interneti gibi Web 3.0 özelliklerini geliştirmeye çalışacak.

Clock
Paylaş
Alman Teknoloji Devi Bosch, Blockchain Teknolojisine Yöneldi!

Küresel teknoloji tedarikçisi olan dev alman şirketi Bosch, yapay zeka ve nesnelerin interneti gibi web 3.0 özelliklerini daha da geliştirebilen çok amaçlı bir blok zinciri ağı başlatmak için Fetch.ai ile birlikte ortaklık kurdu.

Şubat ayının sonuna kadar test aşamasında olacak blockchain ağı, dağıtılmış defter teknolojisini birkaç sektöre getirmeyi hedefliyor. Ağ özellikle, çeşitli kullanım durumlarına uygulanabilen blok zinciri yönetişimi için makine öğrenimi uygulamaları geliştirecek.

Binance BannerBinance Banner

Halihazırda devam eden testnet programı, Fetch.ai tarafından Ekim 2020’de, Bosch Research’ün nesnelerin ekonomisi ekibinin gelişimine katkıda bulunmasıyla başlatılmış durumda. Bosch’un katılımı, Mart ayındaki ana ağ lansmanından sonra Fetch.ai ağında bir node çalıştırarak devam edecek.

Fetch.ai CTO’su Jonathan Ward, şirketinin bir süredir Bosch ile çalıştığını ve araştırma ortaklığının gelişen doğasını vurguladığını söyledi. Projeyi gerçek dünyaya açık, adil ve şeffaf dijital ekosistemler getirmenin ilk halka açık adımı olarak nitelendirdi. Ward ayrıca şu açıklamayı yaptı:

“Otomotiv, imalat ve sağlık hizmetleri dahil olmak üzere birçok sektördeki tüketicilere ve işletmelere büyük ölçüde fayda sağlayacak bu çığır açan yeniliklerin geniş çapta benimsenmesini sağlamak için Bosch ile daha fazla çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Nesnelerin ekonomisi projesinin baş araştırmacılarından Dr.Alexander Poddey ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Fetch.ai ile işbirliğimiz, DLT tabanlı ekosistemlerin yönetimi ve orkestrasyonu, çok aracılı teknolojilerden toplu öğrenmeye kadar uzanıyor.”

Fetch.ai, son dönemlerde teknoloji alanında atmış olduğu adımlar ile adından söz ettiriyor. Şirketin Mayıs 2019’da merkezi olmayan bir  ağ geliştirmek için Deutsche Telekom ile işbirliği yaptığı biliniyor. Yine Fetch.ai, Kasım 2020’de, Almanya’nın Münih kentinde bir “Akıllı Şehir” altyapı denemesi başlatmak için çözüm sağlayıcı Datarella ile ortaklık kurdu.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar