Muhabbit

Amazon Bitcoin İddialarını Reddetti!

Amazon BTC ile ödeme alacağını reddediyor!

Amazon

Amazon, an itibarıyla BTC ile ilgili bir planı olmadığını söyleyerek, Bitcoin ödemelerini desteklemeye hazır olabileceği yönündeki söylentileri yalanladı.

Firmadan bir temsilciye atıfta bulunan 27 Temmuz tarihli bir Reuters haberine göre, Amazon kripto para endüstrisi ile ilgilenmeye devam ediyor ancak henüz ödemeler için kripto paraları sistemine dahil etmek gibi bir niyeti yok.

Alana olan ilgimize rağmen, hakkımızda çıkan kripto para birimleri ile alakalı söylentiler doğruluğu yansıtmıyor.

Ancak temsilci, Amazon’un kripto para ödeme yöntemlerini araştırdığını inkar etmedi ve şunları söyledi:

Amazon’da alışveriş yapan müşteriler için bu durumun ne ifade ettiğini keşfetmek istiyoruz.

22 Temmuz tarihinde Amazon, dijital para birimi ve blockchain ürün lideri için bir iş ilanı yayımladı. Dört gün sonra, Londra’daki City A.M gazetesi, Amazon’un Bitcoin ödemelerini desteklemeye ve yerel bir token başlatmaya hazır olduğunu iddia etti. City A.M’e göre içeriden bir isim bütün bunları itiraf etmişti.

Bitcoin’in Yükseliş Sebebi Amazon!

Çinli medya kuruluşu Wu Blockchain, Pazartesi günü yaşanan yükselişi Amazon’un tartışmalı planlarına bağladı. Bu sırada Bitcoin, 110 milyon $’dan fazla likiditeye sebep olan şiddetli bir yükseliş gördü.

Amazon’un Bitcoin’i desteklemeye yönelik söylentileri reddetmesiyle, tahmin edebileceğiniz gibi BTC fiyatı düşmeye başladı. CoinGecko’ya göre BTC, an itibarıyla %2.7 düşüş göstererek 37.042 $’dan işlem görüyor.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Amazon’un yeni iş pozisyonunu bildirmiştik. Yeni ürün lideri, şirketin dijital para birimi ve blockchain stratejisinin yanı sıra, bir ürün yol haritası geliştirmek ile görevlendirilecek ve Amazon içinde birçok departman ile yakın temas kuracak.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version