BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Amerika Vatandaşları İçin İkinci Teşvik Paketi Geliyor!

ABD Vatandaşları, aldıkları teşvik çeklerini Bitcoin’e yatırmayı planlıyor!

Yayın:

-

Amerika

İlk teşvik paketlerini Bitcoin’e yatıran Amerika vatandaşları, kripto para biriminin 10.200 $’ın üzerine çıkmasıyla %45’lik bir gelir elde etti. Kabaca söylemek gerekirse 1.200 $’lık teşvik paketleri bu yatırım ile birlikte 1.746 $’a kadar çıkmış durumda.

CNN’den Jake Tapper’ın 26 Temmuz tarihinde yaptığı bir röportajda, Beyaz Saray ekonomi danışmanı Larry Kudlow, Amerikalıların ilk olarak 23 Temmuz tarihinde açıklanan yaklaşık 1 trilyon $’lık teşvik paketiyle 1.200 dolarlık bir çek daha alacağını doğruladı.

Ancak Newsweek’e göre, birçok Amerikalı, Amerika Birleşik Devletleri Hazinesi’nin Mart ayı sonlarında vermeye başladığı ilk çekleri almadığını bildirmiş. Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ikinci ödemelerin Ağustos ayında geleceğini söyledi. Ancak durumlar aynı şekilde devam ederse çeklerin Ağustos ayından ziyade Kasım ayına doğru geleceği daha mümkün.

Teşvik paketleri, işlerini kaybeden ya da corona virüs pandemisinin ortasında çok daha düşük gelir elde eden birçok ABD sakininin maruz kaldığı ekonomik sıkıntıyı hafifletmeyi amaçlıyor.

Bununla beraber, Nisan ayında birçok Amerikalı’nın ilk çeklerini kripto para birimine yatırmış olabileceği görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan Bitcoin artışı ile birlikte, yeni bir çek alacak vatandaşların, paralarını Bitcoin’e yatırması mantıklı görünüyor. Çoğu Reddit kullanıcısı, yaptığı yorumlar ile birlikte bu tarz bir yatırımın mantıklı olacağına inanıyor.

Limited-Visibility: Doğrudan Bitcoin’e yatırım yapacağım.

Rapierce0238: Tıpkı geçen sefer yaptığım gibi doğrudan Bitcoin’e yatırım yapacağım.

Teşvik Paketi Bitcoin Fiyatını Yönlendirebilir

Her ABD sakini için 1.200 $’lık çeklerin bir kez daha tekrarlanacağı, Bitcoin’in fiyat dalgalanmasını yaşamadan birkaç saat önce geldi. Haberden yaklaşık 4 saat sonrasında, Bitcoin yaklaşık %3 artarak 9.941 $’dan 10.249 $’a kadar yükseldi.

ABD Hükümeti’nin aldığı bir karar ile Bitcoin’in fiyatı ciddi anlamda etkilenmiş görünüyor. Bakalım ilerleyen günlerde bu teşvik paketi ile birlikte Bitcoin cephesinde neler olacak?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Conflux Network Hackathon Düzenliyor! 10 Bin $ Ödül!

Gitcoin ile yapılan işbirliği sonucunda ortaya konan etkinlik, Conflux tarafından düzenlenen ilk sanal Hackathon olacak.

Yayın:

-

conflux

Conflux Network bugün yaptığı duyuru ile birlikte Hackathon etkinliğini açıkladı.

Gitcoin ile yapılan işbirliği sonucunda ortaya konan etkinlik, Conflux tarafından düzenlenen ilk sanal Hackathon olacak.

İlginizi Çekebilir: İlk 100 Kripto Para Birimi

Etkinlik 2 Kasım-22 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Conflux Network, Chainlink ve Aave’in sponsor olduğu etkinlikte ödüller de bulunuyor. Yapılan açıklamada 10,000 $ değerinde bir ödülden bahsedilmekte.

Etkinlik yarın itibarıyla aktive edilmesi planlanan “mainnet”ten kısa bir süre sonra gerçekleştirilmiş olacak.

İki Farklı Seçenek

Katılımcıların iki farklı şekilde Hackathon’a katılabilme imkanı bulunuyor. Bunlardan ilki Conflux Network üzerinde çalışan merkezsiz uygulamalar, NFT’ler, ödeme sistemleri gibi seçenekleri barındırıyor.

Diğer seçenek ise Aave ve Chainlink gibi projelerle oluşturulacak entegrasyonlarla ilgili. Bu noktada partner teknolojiler ile yeni çözümler ortaya konması planlanıyor.

Katılımcıların etkinliğe katılabilmesi için Gitcoin’e üye olması gerekmekte. Daha sonra Discord kanalına katılarak ekip üyeleri bulmaları önerilen katılımcıların Conflux araçlarını tanımaları gerekiyor. Ek olarak katılımcıların Chainlink ile birlikte nasıl nasıl bir geliştirme yapabilecekleri üzerine yoğunlaşmaları bekleniyor.

İki farklı kategoriden etkinliğe katılan kullanılar birden fazla ödül kazanabiliyor.

Kazanan takımların 1 Aralık’ta projelerini sunabilecekleri belirtilmekte.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Bitcoin Tarihinin En Büyük Transferi Gerçekleşti! Xapo’dan Transfer!

Dolar bazında değerlendirildiğinde transfer, 1.1 Milyar $ değerinde.Toplamda 88,857 BTC’nin transfer edildiği işlemde transfer edilen meblağ dudak uçuklatıyor.

Yayın:

-

bitcoin

Bitcoin tarihinin en büyük transferi dün itibarıyla gerçekleştirildi.

Dolar bazında değerlendirildiğinde transfer, 1.1 Milyar $ değerinde.Toplamda 88,857 BTC’nin transfer edildiği işlemde transfer edilen meblağ dudak uçuklatıyor.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Haberleri

Bitcoin Transferi Detayları

Xapo Cüzdanı

Blockchain verilerine göre 88,857 adet Bitcoin iki farklı adrese bölünmüş durumda. Whale Alert verilerine göre transfer Xapo’dan gerçekleşmiş görünüyor. Xapo ise birçok para birimi için gönderme, alma ve saklama hizmeti sunuyor. Bitcoin saklamak için de en çok tercih edilen şirketlerden birisi olan Xapo, Gibraltar (Cebelitarık) meşeli bir şirket olarak öne çıkmakta.

Yine Whale Alert verilerine göre Xapo’dan gönderilen Bitcoin’lerin tanımlanamayan bir cüzdan gönderildiği belirtiliyor. Bu noktada kişinin ya da kurumun hangi amaçla bu işlemi gerçekleştirdiği belirsiz görünüyor. Cüzdan güvenliği açısında belirli sürelerde taşınan cüzdanlardan biri olma olasılığı bulunan cüzdan, aynı zamanda satış için de transfer ediliyor olabilir.

DeFi Haberleri için: DeFi Haberleri

İlk 100 Kripto Para Birimi

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.