Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63241.99
-4.45%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3087.85
-5.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.47
-6.36%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $548.2
-5.14%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Amerikalı Yatırımcılar Kredi Kartıyla Kripto Para Almak İstiyor!

ABD’li yatırımcıların alışkanlıkları değişiyor!

Clock
Paylaş
Amerikalı Yatırımcılar Kredi Kartıyla Kripto Para Almak İstiyor!

Kripto para piyasaları olgunlaşmaya devam ediyor ve ana akım olma yolunda hızlı bir şekilde ilerliyor. Yapılan araştırmaya göre Y kuşağı, para harcama alışkanlıklarını değiştiriyor.

1.000 Amerikalı kripto para yatırımcısı ile araştırma yapan GamblersPick, Y kuşağının ortalama olarak kripto para yatırımlarının 1.800 $ olduğunu iddia ediyor.

728×90 muhabbit - Amerikalı Yatırımcılar Kredi Kartıyla Kripto Para Almak İstiyor!300x250 muhabbit - Amerikalı Yatırımcılar Kredi Kartıyla Kripto Para Almak İstiyor!

Anket, katılımcıların %25’inin itibari paradan ziyade kredi kartı kullanarak kripto para satın aldığını ve mevcut portföylerini oluşturmak için bankalardan ve yakınlarından yaklaşık 500 $ borç aldığını ortaya koyuyor.

İlginç bir şekilde “Baby Boomers” neslinin kripto para birimi satın almak adına ortalama 4.000 $’ın üzerinde borçlandığı ortaya çıktı. Bu verilere baktığımızda, yeni nesillerin kripto varlık portföylerini genişletmek için daha az kredi kullancığını görebiliyoruz.

Tesla CEO’su ABD Vatandaşları için İlham Kaynağı!

Bunun yanı sıra Tesla’nın CEO’su Elon Musk, ankete katılan Amerikalılar için büyük bir ilham kaynağı olarak öne çıkıyor. Ayrıca yatırımcılar Warren Buffet ve Snoop Dogg gibi isimlerden de esinleniyor.

Tüm bunların haricinde “Baby Boomers” 2.000 $’lık ortalama ile en fazla kripto para portföyüne sahip. Ayrıca bu nesil, %65’lik bir kâr elde ettikten sonra para kazandıklarını hissettiklerini belirtiyor.

Ankete göre kadın yatırımcılar, genel anlamda tıbbi harcamalar için kripto paralarını bozdurmaya meyilli. Bunun yanı sıra Z kuşağının %31’i ve Y kuşağının %17’si öğrencilik hayatında aldığı kredileri, kripto paralar ile ödeme konusunda açık bir görüşe sahip. Ayrıca katılımcılar kripto varlıklarını ortalama olarak 6 ay ila 5 yıl arasında tutmayı planlıyor.

Bununla birlikte Reddit, kripto para ile ilgili olarak popüler bir platform olarak öne çıkıyor. Ayrıca Y kuşağı yatırım tavsiyeleri için genel olarak forumları, Twitter’ı ve Youtube’u takip ediyor.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar