Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64225.98
4.84%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3080.27
3.26%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.37
4.64%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $553.5
1.30%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Araştırmaya Göre ABD, Alışverişlerde Kripto Para Kullanımı Açısından Rekor Kıracak!

2022 yılı içinde ABD’de alışveriş yapmak için kripto para kullanacak kişi sayısının 3,6 milyona ulaşacağı belirtiliyor.

Clock
Paylaş
Araştırmaya Göre ABD, Alışverişlerde Kripto Para Kullanımı Açısından Rekor Kıracak!

ABD’li bir araştırma şirketi, yaptığı bir araştırmada, 2022 yılı içinde Amerika Birleşik Devletleri’nde alışveriş yapmak için kripto para kullanacak yetişkin sayısının 3,6 milyona ulaşacağını açıkladı.

728×90 muhabbit - Araştırmaya Göre ABD, Alışverişlerde Kripto Para Kullanımı Açısından Rekor Kıracak!300x250 muhabbit - Araştırmaya Göre ABD, Alışverişlerde Kripto Para Kullanımı Açısından Rekor Kıracak!

Insider Intelligence tarafından yayımlanan bir rapora göre, alışverişlerde kripto paraların ödeme aracı olarak kullanılma oranının bu yıl %70 artacağı belirtiliyor. Bu oran yaklaşık olarak 3,6 milyon ABD’li müşterinin alışverişlerde ödeme işlemlerinde kripto paraları kullanacağını gösteriyor.  

Üst düzey bir şirket yetkilisi konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, kripto paraların yüksek fiyat hareketliliklerinin, stablecoin kullanımının artmasıyla hafifletildiğini söylüyor. Zamanla CBDC’lerin geliştirilmesi ile birlikte de ödemelerde kripto para kullanımına daha fazla odaklanılması da bekleniyor.

“Kartlar ve dijital cüzdanlar gibi insanların ödeme şekline daha fazla kripto para seçeneğinin eklenmesini bekliyoruz. Bu faktörler, önümüzdeki birkaç yıl içinde yüksek oranda kripto para ödeme sistemini teşvik edecek.”

Şirket raporuna göre yine bu yılın sonuna kadar kripto para kullanıcısı olan ABD’li yetişkinlerin sayısının 33,7 milyona çıkacağı belirtiliyor. Hatta şirket 2023 yılına gelindiğinde bu sayının 37,2 milyona çıkmasını bekliyor. Ama yine de bu seviyeler 2021 yılında 46 milyona ulaşması beklenen kullanıcı sayısının oldukça altında bulunuyor.

abd 900x600 - Araştırmaya Göre ABD, Alışverişlerde Kripto Para Kullanımı Açısından Rekor Kıracak!

Kripto Para Kullanan Ülke Sayısı Artıyor

Kripto para kullanımı ile ilgili olarak, Gemini tarafından yapılan bir ankete göre yeni kripto para yatırımcılarının sayısında ciddi bir artış yaşanıyor. Bu artışı detaylandıran şirket, geçtiğimiz yıl Hindistan, Brezilya ve Hong Kong’da elde edilen verilerin şu an neredeyse iki katına çıktığını gösteriyor. 

Yine, Arcane Research ve Ernst & Young tarafından yürütülen başka bir anket, Norveç’te kripto para kullanım oranının arttığını ortaya koydu. Bu ankette dikkat çeken bir ayrıntı ise Norveçli kadınlar arasındaki kripto para yatırımlarının 2021’de %3 olan oranının, bu yıl %6’ya çıkması oldu. Bunun yanında erkeklerin kripto para benimsenmesinin ise 2019’daki %6 oranından 2022’de %14’e yükseldiği belirtiliyor.  

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar