Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65360.01
-0.17%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3575.23
0.34%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.4
0.92%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.2
-0.02%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Arthur Hayes: Kripto Boğa Piyasası, BOC ve ECB Faiz İndirimleriyle Canlanıyor

Clock
Paylaş
Arthur Hayes: Kripto Boğa Piyasası, BOC ve ECB Faiz İndirimleriyle Canlanıyor

BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes, Kanada Merkez Bankası (BOC) ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) tarafından yapılan faiz indirimlerinin ardından kripto boğa piyasasının yeniden canlandığını belirtti.

Hayes, “Eğilim açık. Marjdaki merkez bankaları gevşeme döngülerine başlıyor” dedi.

728×90 muhabbit - Arthur Hayes: Kripto Boğa Piyasası, BOC ve ECB Faiz İndirimleriyle Canlanıyor300x250 muhabbit - Arthur Hayes: Kripto Boğa Piyasası, BOC ve ECB Faiz İndirimleriyle Canlanıyor

Hayes, şu anda Maelstrom adlı bir aile ofisini yönetiyor ve bu hafta BOC ile ECB’nin faiz indirimlerinin kripto piyasalarına olumlu etkisini vurguladı. Çarşamba günü Kanada Merkez Bankası faiz oranlarını %4,75’e düşürerek bu yıl faiz oranlarını düşüren ilk büyük merkez bankası oldu. Ardından Avrupa Merkez Bankası da faiz oranlarını %4,25’e çekti.

Hayes, 6 Haziran tarihli Substack gönderisinde bu kararların merkez bankası “havai fişeklerinin” kripto paraları kuzey yarımküredeki yaz durgunluğundan çıkaracağını söyledi.

Sırada İngiltere Merkez Bankası mı var?

Hayes, bir sonraki potansiyel faiz indiriminin İngiltere Merkez Bankası’ndan gelebileceğini belirtti. Ancak, bu senaryonun temel senaryosu olmadığını ve büyük ekonomik politika değişikliklerinin genellikle duyurulduğu ağustos ayında ABD Merkez Bankası’nın Jackson Hole Sempozyumu’nu beklediğini açıkladı.

Ekonomik takvimdeki bir sonraki adım, 11-12 Haziran’da Fed’in FOMC toplantısı ve 13-14 Haziran’da İtalya’nın Apulia kentindeki G7 Liderler Zirvesi olacak.

Fed Faiz İndirimi Yapacak mı?

Hayes, Fed’in kasım ayındaki ABD başkanlık seçimlerine bu kadar yakın bir zamanda faiz indirimine başlamasının olası olmadığını belirtti. “Fed’in seçime bu kadar yaklaşırken rotasını değiştirmediği biliniyor ve enflasyonla ilgili sürekli endişeler göz önüne alındığında, şu anda ABD’de faiz indirimi siyasi intihar olur” dedi. Hayes, Fed’in bir sonraki toplantısında faiz oranlarını sabit tutacağını düşünüyor.

BOE ve Japonya Merkez Bankası

Hayes, Japonya Merkez Bankası’ndan herhangi bir değişiklik beklemezken İngiltere Merkez Bankası’nın G7 etkinliğinden kısa bir süre sonra yapacağı toplantının, BOC ve ECB kesintileri göz önüne alındığında bir sonraki faiz oranı sürprizini sağlayabileceğini öne sürdü. “BOE’nin kaybedecek hiçbir şeyi yok” diyen Hayes, Muhafazakar Parti’nin bir sonraki seçimde büyük kayıplar yaşayacağını belirtti.

Hayes, merkez bankalarının gevşeme döngüsüne girdiğini belirterek, “Marjdaki merkez bankaları gevşeme döngülerine başlıyor. Long bitcoin ve ardından altcoinlere yönelin” dedi. Hayes, Maelstrom portföy projelerinin tokenlerini piyasaya sürme zamanının şimdi olduğunu belirtti.

Bitcoin Fiyat Tahmini

Mayıs ayı başlarında Bitcoin fiyatının 59.000 dolar civarında olduğunu belirten Hayes, ABD Merkez Bankası ve Hazine Bakanlığı’nın “gizli para basma biçimleri” nedeniyle Bitcoin fiyatının 70.000 dolara yükselebileceğini öngördü. The Block‘un fiyatlar sayfasına göre, Bitcoin şu anda 71.263 dolardan işlem görüyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar