BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Avalabs Kurucusu Prof. Dr. Sirer Boğaziçi Finans Zirvesi’nde Konuştu!

Etkinliğin önemli katılımcılarından birisi de Avalabs Kurucusu Emin Gün Sirer’di. Sirer, finans zirvesinde blockchain ve kripto paraları anlattı.

Yayın:

-

avalabs

Boğaziçi Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen Boğaziçi Finans Zirvesi bu yıl online olarak gerçekleşti. 5 Kasım’da gerçekleşen etkinliğe önde gelen şirketlerin CFO’ları, genel müdürleri ve diğer birçok isim katıldı.

Etkinliğin önemli katılımcılarından birisi ise Avalabs Kurucusu Emin Gün Sirer’di. Sirer, finans zirvesinde blockchain ve kripto paraları anlattı.

Boğaziçi Finans Zirvesi

Blockchain sisteminin yeni bir değer sınıfı olarak ortaya çıktığını belirten Sirer, blockchain teknolojisini kullanan varlıkların geleneksel varlık sınıflarına ve enstrümanlara alternatif olarak ortaya çıktığını vurguladı. İnternet üzerinden işlemlerin gerçekleştirilebildiği bu varlıkların herhangi bir aracı kuruma ya da bankaya ihtiyaç duymadan blockchain teknolojisi sayesinde kolayca gerçekleştirilebildiğini belirtti.

Daha erken denemeleri olmasına rağmen bu konuda en güçlü adımı Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin ile attığını açıklayan Sirer, merkezi yapılara karşı merkezsiz yapıların ortaya konduğunun altını çizdi. Bitcoin’den önce Karma ile 2003 yılında eşten- eşe dijital varlık oluşturduklarını belirten Avalabs kurucusu, Proof of Work algoritmasının daha önce de kullanıldığını ancak dünya çapında etki yaratan ilk dijital varlığın Bitcoin olduğunu belirtti.

Blockchain sistemi ile birlikte merkezi yapıların yerine herkesin katılabildiği, dahil olabildiği yeni bir sistem ortaya konuldu.

Emin Gün sirer

Wall Street Blockchain Konuşuyor

Wall Street’te herkesin blockchain konuştuğunu belirten Sirer, yatırımcıların ve şirketlerin birbirlerini “Blockchain için stratejiniz nedir?” sorusunu yönelttiğinin altını çizdi.

Halihazırda 6000’den fazla farklı “blockchain”in bulunduğundan bahsederek burdaki birçok projenin birbirinin kopyası olduğunu ve aynı vizyona sahip olduğunu belirten Avalabs kurucusu neredeyse çoğunun Satoshi’nin mimarisini kopyaladığını belirtti.

Büyük bir Atılımın Eşiğindeyiz

Blockchain ile birlikte büyük bir atılımın eşiğinde olduğumuzu belirten Sirer, önümüzdek 10 yılın bu süreç içinde olacağını açıkladı. Şu anda tanık olduğumuz şeyin sadece yeni bir dünyanın açılış tablosu olduğunun altını çizen Sirer, önümüzdeki 10 yılın blockchain teknolojisiyle şekilleneceğini vurguladı.

Avalanche Vizyonu

Satoshi Nakamoto’nun inanılmaz bir vizyona sahip olduğunun altını çizen Avalabs kurucusu, Avalabs ve Avalanche’ın vizyonunu da açıkladı. Avalanche ile birlikte tüm değerlerin blockchain üzerinde takasını hedeflediklerini belirten Sirer, Avalanche ile birlikte tedarik zincirinden, NFT’lere, kesirleştirilmiş tapulardan altına kadar birçok varlığın herkesin katılabileceği bir şekilde gerçekleştireceklerini açıkladı.

Wall Street’i yeniden yapılandıracağız.

Emin Gün Sirer

Wall Street’i yeniden yapılandırmak istediklerinin altını çizen Emin Gün Sirer, değişim vaktinin geldiğini vurguladı. Hizmetlere erişebilmek için artık köşe başlarını önceden kapmış kişilere tabii olunmayacağını belirten Sirer, herkesin eşit bağlantı ve erişim hakkına sahip olması gerektiğin vurguladı.

Bu atılım ile birlikte yeni firma ve şirketlere yol açacaklarını belirten Sirer, “blockchain”lerin halen çözmesi gereken sorunları olduğunu da açıkladı. Silikon Vadisi çalışanlarının “blockchain”leri tanımlarken “yavaş bir database” tanımlaması yaptığını belirten Sirer, “blockchain”lerin çözmesi gereken noktaları vurguladı.

Bu üç sorundan en büyüğünün “ölçeklenebilirlik” olduğunu vurgulayan Avalabs kurucusu, diğer bir noktanın ise “yönetişim” olduğunu belirtti. Bu noktalarda ileri gidemeyen ağların geride kalacağını ve yok olacağının belirtildiği konuşmada Sirer, Avalanche’ın bu noktalarda inanılmaz yol kat ettiğini açıkladı.

Geçtiğimiz haftalarda “mainnet”ini altive eden Avalanche hakkında ne düşünüyorsunuz?

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

F1 Delta Time: İlk Pist Satışı!

NFT’ler ile F1 pisti sahibi olmak ister misiniz?

Yayın:

-

F1

F1 takvimindeki en ikonik cadde pistlerinden biri olan Circuit de Monaco’nun bir bölümü için uzun zamandır beklenen ilk pist satışının zamanı geldi de çattı!

F1 Delta Time’daki Circuit de Monaco, göz alıcı prensliğin atmosferi, stili ve prestijine uygun olarak 3D olarak özenle tasarlandı.

Circuit de Monaco Hakkında

Monaco pisti, sollamak için çok az bölgeye sahip, yoğun ve zorlu bir pisttir. F1 tarihçesine bakacak olursak geçmiş sezonların çoğunda, sıralama turlarında birinci gelen pilot genellile Monaco yarışının kazananı olmuştur. Yani anlayacağınız, Monaco’da sıralama turları hayati bir önem taşır. Agresif pilotlar, dar virajlarda iyi yol tutuşu yakalayanlar ve sınırlı düzlüklerden olabildiğince yararlananlar burada başarıya koşuyor.

Pist NFT’lerini Tanıyalım

F1 Delta Time’ın en önemli unsurlarından biri, oyunun tüm temel varlıklarının NFT olmasıdır. Ve bu varlıklar pistleri de içeriyor! Diğer oyun NFT’lerinden farklı olarak, pistler, oyuncuların REVV formunda kazanabilecekleri ödüller olarak oyunda yer ediniyor.

Pist sahipleri, pistlerinde gerçekleşen tüm oyun ücretlerinin ve stake durumlarını pay alır. Yani bir pist sahibiyseniz, tek yapmanız gereken arkanıza yaslanıp yarışı izlemek.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Pist Tokenomisi

Pistler, kısmı sahipliği temsil eden birden çok bölüme ayrılmış durumda. Her bir bölüm F1 Delta Time’daki diğer varlıklara benzer bir nadirlik seviyesine sahiptir. Diğer F1 Delta Time varlıklarının aksine, pist bölümleri, Rare’den Apex’e doğru sıralanır. Bu sıralama, pist bölümünün nadirliği, kullanılabilirliğini ve kazanç potansiyelini tanımlar.

Pist Bölümleri: Tedarik ve Kazanç Yapısı

F1 Delta Time pist bölümleri dört seviyeye ayrılmıştır: Apex, Legendary, Epic ve Rare.

Not: Apex, en nadir seviyedir.

Bir parkurun herhangi bir bölümüne sahip olmak, sahibine bu pistteki tüm aktivitelerden otomatik olarak orantılı pay hakkı verir. Bu paya, o pistte düzenlenen tüm yarışlar için giriş ücretlerinin Pist kazançları ve Elit Etkinlikler sırasında bu pistte düzenlenen tüm yarışlardan gelen Elit Getirileri (REVV Stake gerektiren özel etkinlikler) de dahildir.

Oyun Ücretleri

Tahmin edebileceğiniz üzere, F1 Delta Time’daki oyunlarda REVV cinsinden ödenen bir giriş ücreti mevcut. Ayrıca, bu giriş ücretleri ile beraber bahis getirileri de sisteme eklenmiş durumda. Bu arada, Elit Etkinlikler için herhangi bir giriş ücreti yoktur, fakat kullanıcıların REVV Stake etmesi şarttır.

Monaco Müzayedesi

Bildirilenlere göre Pist NFT’leri, sınırlı satışlar, nadir ödüller ve müzayede yolu ile satışa sunulacak. İlk pist satışı 1929 REVV fiyatı ile açık artırmaya başlatılacak. Bu pist tahmin edebileceğiniz gibi Monaco olacak.

Açık artırma, listeleme sonrasında üç gün boyunca devam edecek ve en yüksek teklifi veren, pistin yeni sahibi olacak. Açık artırma, 29 Kasım 2020 tarihinde saat 02:00’da (GMT) www.F1DeltaTime.com üzerinden başlayacak.

Apex Araç Müzayedesi

Yaklaşan Formula 1 Rolex Sakhir Grand Prix dolayısıyla, “Bahrain Edition 2020” adı altında bir Apex aracı, 1 Aralık 2020’de saat 02:00 (GMT)’de F1 Delta Time’ın internet sitesinde açık artırmaya girecek. Apex aracın başlangıç fiyatı ise 2,004 REVV olarak belirlenmiş. Ayrıca tahmin edebileceğiniz üzere bu müzayede 3 gün boyunca devam edecek. Belirtmemiz gereken bir diğer nokta ise, bütün açık artırmalar sadece REVV Token ekonomisi ile çalışacak. Yani başka bir token ile açık artırmaya katılamazsınız.

Bildirilenlere göre, Bahrain Edition 2020 aracının dış görünümü sedefli renk profiline sahip, ışıltılı, dairesel kırvımları ile Bahreyn kıyı şeridini temsil edecek. Tasarımın tamamlanması, Bahreyn’in etkileyici gece silüetinden esinlenerek neon renkler ile gerçekleşmiş.

REVV Token Hakkında

REVV Token, Animoca Brands’in resmi para birimi olarak kullanılıyor. Şu anda REVV Token’in en önemli kullanım alanlarından biri, yukarıda bahsettiğimiz gibi oyun varlıklarının NFT’ye dönüştürülüp satılması.

Ayrıca, REVV ekosistemi, Formula 1 haricinde içinde, nispeten yeni bir oluşum olan Formula E’yi ve Moto GP’yi de barındırıyor.

Daha fazla Blockchain Haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Almanya Maliye Bakanı: Dijital Euro Bir An Önce Gelmeli!

Bakan Olaf Scholz Avrupa Merkez Bankası’nı Dijital Euro için hazırlıklarını hızlandırmaya çağırdı.

Yayın:

-

27 Kasım tarihinde çevrim içi olarak düzenlenen bir konferansta konuşan Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz yaptığı bir açıklama ile, Avrupa kıtasındaki ödemelerin geleceği hakkında düşüncelerini ayrıntılı olarak dile getirdi.

Bakan, dijital para için artan talebi karşılamak üzere Avrupa Merkez Bankası’nı dijital Euro için hazırlıklarını hızlandırmaya çağırdı. Scholz yaptığı açıklamada dijital para biriminin hem yerel hem de uluslararası ödemelerin iyileştirilmesinde çok önemli bir rol oynayacağını dile getirdi.

İşletmelerin ve tüketicilerin dijital paraya yüksek ilgi gösterdiklerini söyleyen Almanya Maliye Bakanı merkez bankasının dijital ödemelere çözüm oluşturmada beklentileri karşılaması gerektiğini ve çalışmalarını artırması gerektiğini belirtti. Scholz ayrıca şu ifadelere yer verdi: 

“Dijital Euro’da çok çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu konu bekleyip görmemiz gereken bir şey değil. Biz her an dijital bir Euro ile bir şeyler yapmamız gerektiğine karar verebilmeliyiz.” 

Bakana göre; merkez bankası dijital para birimi, kullanıcılar için avantajlarıyla birlikte gelir. Ayrıca dijital bir Euro, halkın ödemeyi hem çevrimiçi hem de muhtemelen çevrimdışı olarak işleme koymasını sağlayabilir. Dijital bir Euro’nun başlatılması, kripto para birimleri ve internet bankaları da dahil olmak üzere diğer dijital ödemeler için rekabeti artıracaktır.

Avrupa Merkez Bankası, dijital para birimi başlatma planları olan en büyük merkez bankalarından biridir. Kasım ayı başlarında ECB, önerilen dijital Euro için halka danışılacağını duyurmuştu. Program, halkın CBDC’ler ve muhtemelen bunlarla ilişkili zorluklar hakkındaki düşüncelerini ve bilgilerini araştırmayı amaçlıyor.

Görünüşe bakılırsa merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ihtiyacı, insanların dijital ödemeye daha fazla çözüm aramaya devam etmesi ile daha da güçlenmeye başladı. 

Daha Fazla CBDC Haberleri İçin: CBDC Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.