BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Avalanche Kalkışa Hazır! Büyük Tarih 21 Eylül!

Avalanche, 21 Eylül Pazartesi günü mainnet’ini başlatacağını açıkladı.

Yayın:

-

Avalanche Kalkışa Hazır! Büyük Tarih 21 Eylül!

Avalanche kripto para dünyasını geliştirmeye ve bir sonraki aşamaya geçirme konusunda ciddi. Gelecek hafta Pazartesi günü yani 21 Eylül 2020 tarihinde bu ciddiyeti tüm dünyaya gösterecek bir gelişmeyle karşımızda olacak.

Avalanche, kendi mainnet’ine sonunda kavuşuyor. 16 ay önce gizli moddan çıkan Avalanche 21 Eylül Pazartesi gününden itibaren kendi mainnet’inde başlatılacak. Bu da merkeziyetsiz finansın yani DeFi’ın gerçek potansiyeline ulaşmasını sağlayacak çok önemli bir adım olacak.

Ava Labs’ın CEO’su Emin Gün Sirer, mainnete geçişin ne denli önemli olduğunu anlatan açıklamalarda bulundu.

“Pazartesi günü kripto para birimleri, Blockchain’leri ve merkeziyetsiz uygulamalar için yeni bir çağ başlayacak. Avalanche, Satoshi’nin atılımından bu zamana kadar kripto para dünyasında gerçekleşen ilk büyük atılım. Yeni bir 10 yılın tam da başında dururken onun ayak izlerini takip ederek aynı etkiyi yaratmayı amaçlıyoruz.”

Ava Labs CEO’su Emin Gün Sirer

21 Eylül tarihinde mainnet’i başlatılacak olan Avalanche, saniyenin altında işlem kesinliğini desteklemekte. Bununla birlikte mevcut Blockchain ağlarından daha büyük işlem hacmine ve diğer ağların %51 standartlarının çok üzerinde güvenlik parametrelerine sahip olmasıyla da dikkat çekiyor.

Ava Labs’ın COO’su Kevin Sekniqi de konuyla alakalı bir demeç vererek DeFi’ın bir sonraki patlaması olduğunu düşündüğü mainnet başlatılmasından bahsetti. Avalanche’nin kripto para piyasalarına son derece uyumlu olduğunu ve birçok ağa göre daha cazip bir alternatif olacağını öne süren Sekniqi, heyecanla DeFi’ın bir sonraki patlamasını ateşlemeyi beklediklerini iletti.

Ava Labs Başkanı John Wu da başlatılacak olan mainnet hakkında konuştu. DeFi’ın hem bireyler hem de kurumlar için olağanüstü büyüme potansiyeline sahip bir varlık sınıfı olduğunu düşünen Wu, DeFi’ın potansiyelini en iyi gösterecek olan ağın Avalanche olacağına inanıyor.

Sürekli büyüyen ve gelişen Avalanche ekosisteminin, başlatılacak olan mainnet’i ile DeFi’ın potansiyelinin yanı sıra kendi gerçek potansiyelini de ortaya çıkaracağı düşünülüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Blockchain Teknolojisinin Kat Etmesi Gereken Yollar Var!

Blockchain teknolojisinin gelişimi nasıl olacak?

Yayın:

-

Blockchain Teknolojisinin

Çin’in eski Bilim ve Teknoloji Bakanı olan Wu Zhongze, blockchain teknolojisinin hala oldukça yeni olduğunu düşünüyor.

The Paper ile yaptığı röportajda eski bakan, blockchain temelli ekosistemlerin geliştirilmesi açısından “Çin ile Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa gibi önde gelen ekonomilerin nerede durduğu” konusunda aralarında çok büyük farklar olmadığını söyledi.

Bununla beraber Wu, Çin’in donanım üretimi, platform ve güvenlik hizmetleri, endüstri yatırımı ve finansal gelişme dahil olmak üzere blockchain geliştirmek için gerekli olan bir dizi sektörde ilerleme kaydettiğini söyledi:

Blockchain teknolojisinin ve endüstrisinin yenilikçi gelişimi ile, uygulaması hızlanıyor ve endüstrinin ölçeklenebilirliği artmaya devam ediyor. Bu alan gelecekte yeni bir ekonomik büyüme noktası olacak.

Eski bakan, Çin’in blockchain altyapısının “hızlı ilerlemesi” olarak isimlendirdiği çalışmada, dağıtılmış teknolojinin 5G, yapay zeka, veri merkezleri ve endüstriyel internet gibi yeni teknolojileri entegre etmek ve geliştirmek için yeni fırsatlar getireceğini belirtti.

Securities Daily tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapor, Çin’in halka açık şirketlerinin blockchain Ar-Ge’sine ayırdıkları milyonları nasıl değerlendirdiklerini açıkladı.

Çalışma, 2016 yılında blockchain ile çalışmaya başlayan 23 şirket ile bir anket yaptı. Rakamlara göre, şirketlerin yıllık gelirlerinin ortalama %20’si bu tür amaçlara tahsis ediliyor. Ayrıca bu fonların çoğu, hükümet ile ilgili çözümleri ilerletmek amacı ile harcanmakta.

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Rusya’nın CBDC Konusunda İlk Olma Gibi Bir Derdi Yok!

Rusya, CBDC konusunda aceleci davranmayacak!

Yayın:

-

CBDC

Rus bir yetkili, CBDC alanına liderlik iddiasında bulunabilmek için, Rusya’nın dört yıl önce CBDC üzerinde araştırma yapmaya başlamış olması gerektiğini söyledi.

Ayrıca Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı’nın dijital ve teknolojik gelişim temsilcisi Dmitry Peskov’a göre bu konuda öncülük, finansal istikrar açısından bir takım riskleri beraberinde getiriyor.

Rus haber ajansı RBC’nin 23 Ekim tarihinde yaptığı bir habere göre Peskov, ikincilik stratejisine uygun olarak CBDC geliştirmenin, stratejik anlamda dijital ruble satmaktan çok daha verimli olabileceğini söyledi.

Bu konudaki finansal risk o kadar büyük ki, hızlı bir ikincilik stratejisi, lider olmaktan çok daha etkili olabilir. Bizim amacımız, liderin neler yapabileceğini ve hangi engellerle karşılaştığını görmek.

Peskov, Rusya’nın dijital rublesinin geliştirilmeye şimdi başlarlarsa 3 ila 7 sene içinde piyasaya çıkabileceğini belirtti.

Rusya’nın merkez bankası 13 Ekim’de resmi olarak bir dijital ruble müşavere belgesi yayınladı. Ardından, Rusya Devlet Duması üyesi ve Rusya’nın kripto ile ilgili mevzuat işlemlerinin önemli bir temsilcisi olan Anatoly Aksakov, dijital para biriminin 2021’in ilk yarısında pilot testlerine başlayacağını söyledi. Aksakov, Bitcoin gibi merkezi olmayan kripto birimlerinin geleceği olmadığını ve CBDC’lerin geleceğin bir parçası olduğundan emin.

Diğer ülkedeki finans uzmanları da CBDC’ler için “bekle ve gör” yaklaşımını uyguluyor. 19 Ekim tarihinde, Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’ndan Jerome Powell, ilk olmaktansa doğru yapmanın daha yararlı olacağını söyledi. Ayrıca Yeni Zelanda Merkez Bankası, ulusal bir dijital para birimi çıkarmadan önce CBDC alanında “yapılacak çok iş olduğunu” iddia etti.

Daha fazla CBDC haberi için: CBDC Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.