BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Avustralyalı Yetkililer Kripto Reklamları Konusunda Uyarı Yaptı!

Yayın:

-

Kripto

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC), vatandaşlarına, ünlülerin yaptığı kripto paralar hakkındaki sahte siteler konusunda temkinli olmalarını söyledi.

Yapılan genel uyarıya göre, Avustralya komisyonu, önde gelen işletmeler, yeni siteler ve devlet kurumları tarafından onaylandığı iddia edilen bir dizi sahte kripto sitesi hakkında rapor aldı. Bu internet sitelerinden bazıları, Waleed Aly, Mike Baird, Dick Smith ve Virginia Trioli gibi ülkenin ünlü şahıslarını onayına sahip.

Kripto Dolandırıcılıkları Avustralyada Revaçta

ASIC, uyarıların bir parçası olarak bir dizi örnek yayınladı. Örneğin, Bitcoin Evolution, sahte bir kripto ticaret botu olarak gösteriliyor. Dolandırıcı internet sitesi, daha öncelerde Filipinler ve Malta da dahil olmak üzere diğer ülkeler tarafından da izlenmekte. Diğer dolandırıcı internet siteleri arasında, Bitcoin Revolution ve Bitcoin Trader’da yer alıyor.

Avustralya komisyonu konu hakkında şunları söyledi:

Bu internet siteleri, Facebook, Instagram, LinkedIn ve Twitter gibi sosyal medya sitelerinde sahte ünlülerin hesapları kullanılarak tanıtımını yapıyor. Bir yatırımcı reklama tıkladığında genellikle sahte internet sitesine yönlendiriliyor.

Bu Tür Dolandırıcılıklar Nasıl İşliyor?

ASIC, dolandırıcıların, çevrimiçi arama terimlerini, ünlülerin ve medya kuruluşlarının sahte hesaplarını kullanarak, sahte haber makaleleri ve reklamlar oluşturmak gibi eylemlerle hareket ettiğini açıkladı.

Çevrimiçi arama motorları ve haber siteleri genellikle bu makaleler ve reklamları sürekli yayınlayarak, dijital para birimlerine karşı bir ilgi uyandırıyor. Komisyon, bu durumun bir satın alma çılgınlığına yol açtığını belirtti ve ekledi:

İnsanlar kripto para birimine alıştıkça ve satın aldıkça değerleri artar ve diğer tüccarlar bu durumu kullanarak fiyatı daha da yukarıya taşır. Sonrasında ise haddinden fazla değerlenmiş kripto paraları ellerinden çıkartarak olmaları gereken seviyeye geri indirirler.

Avustralyalı komisyon, son zamanlarda toplamda 14.9 milyon $’dan fazla maliyeti olan kripto bara birimi ile ilgili dolandırıcılık raporu hazırlamış durumda.

Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu’nun bir kolu olan Scamwatch tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 25 ile 34 yaşlarındaki genç Avustralya vatandaşları kripto dolandırıcılıklarından en çok etkilenen kişiler oldu.

Muhabbit.com olarak sizlere, bu tarz olaylarda soğukkanlılığınızı koruyarak ve kendi fikirleriniz ile hareket etmenizi öneriyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Litecoin Fiyat Analizi 5.12.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz (5.12.2020). Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Yayın:

-

Fiyat Analizi No 5: Litecoin (LTC)

Bugün sizler için Litecoin fiyat analizi hazırlamaya karar verdim. Litecoin de kripto piyasasının en eski ve köklü coinlerinden biri. Kriptoya adım atmış herkesin en az bir kere Litecoin alıp-sattığını tahmin ediyorum.

Litecoin LTC fiyat grafiği 5.12.2020. 30 dakikalık grafik veriler FTX borsasından alınmıştır.

Litecoin için orta vadedeki görünümü ve destek/direnç seviyelerini önceden sıkça paylaştığım için yeniden değinmeyeceğim. Bugün daha kısa vadede inceleyeceğiz.

92 dolar bandındaki dirençten tekrar ret yedikten sonra fiyat bir alt bant olan 78 dolar bölgesindeki desteğe kadar geldi. Şu an buradan tepki almış durumda. Burada bir yapı oluştuğunu görmekteyiz. Dikkat ettiyseniz kırmızı ile bir trend çizgisi çektiğimi görmüşsünüzdür. Burada bir ters omuz baş omuz (TOBO) formasyonu var gibi görünmekte. Ancak fibonacci ölçülerine baktığımda değerler sınıra gelse de tam olarak TOBO formasyonuna uygun değil. Ancak değerler uygun olmadığından burayı es geçecek değiliz. Burayı bir düşüş trendi olarak alıp bu şekilde de trade edebiliriz.

Şu an benim aklımdaki strateji şu, kırmızı trend kırılmasıyla grafikte belirttiğim hedefleri beklemek. Stop noktası olarak trend kırılımından önceki dip noktası alınabilir.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Coinzo XRP Spark Dağıtımını Destekliyor!

Flare Network tokeni Spark Token, XRP cüzdanlarına 1:1 oranında dağıtılacak bir kripto para olarak öne çıkıyor.

Yayın:

-

coinzo

Kripto para borsası Coinzo, XRP tutan kullanıcılara yapılacak olan Spark Token dağıtımı destekleyeceğini duyurdu.

Flare Network tokeni Spark Token, XRP cüzdanlarına 1:1 oranında dağıtılacak bir kripto para olarak öne çıkıyor.

12 Aralık’ta alınacak cüzdan görüntüleri ile birlikte dağıtımı gerçekleştirilecek Spark Token, kripto para topluluğunda büyük ilgili ile karşılanmış durumda. Bu noktada XRP fiyatında da büyük bir artış yaşanırken, birçok borsa XRP dağıtımını destekleyeceğini açıklamıştı.

Coinzo da dağıtımı destekleyecek olduğunu duyurarak XRP yatırımcılarına güzel haberi vermiş bulunuyor. Coinzo dağıtım ile ilgili henüz tam detay paylaşmış değil. Önümüzdeki günlerde dağıtım ile ilgili detayları tam anlamıyla açıklayacağını belirten Coinzo ekibi, “takipte kalın” mesajı veriyor.

Siz Spark Token dağıtımından faydalanacak mısınız?

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

XRP haberleri için: XRP Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.