BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Avustralyalı Yetkililer Kripto Reklamları Konusunda Uyarı Yaptı!

Yayın:

-

Kripto

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC), vatandaşlarına, ünlülerin yaptığı kripto paralar hakkındaki sahte siteler konusunda temkinli olmalarını söyledi.

Yapılan genel uyarıya göre, Avustralya komisyonu, önde gelen işletmeler, yeni siteler ve devlet kurumları tarafından onaylandığı iddia edilen bir dizi sahte kripto sitesi hakkında rapor aldı. Bu internet sitelerinden bazıları, Waleed Aly, Mike Baird, Dick Smith ve Virginia Trioli gibi ülkenin ünlü şahıslarını onayına sahip.

Kripto Dolandırıcılıkları Avustralyada Revaçta

ASIC, uyarıların bir parçası olarak bir dizi örnek yayınladı. Örneğin, Bitcoin Evolution, sahte bir kripto ticaret botu olarak gösteriliyor. Dolandırıcı internet sitesi, daha öncelerde Filipinler ve Malta da dahil olmak üzere diğer ülkeler tarafından da izlenmekte. Diğer dolandırıcı internet siteleri arasında, Bitcoin Revolution ve Bitcoin Trader’da yer alıyor.

Avustralya komisyonu konu hakkında şunları söyledi:

Bu internet siteleri, Facebook, Instagram, LinkedIn ve Twitter gibi sosyal medya sitelerinde sahte ünlülerin hesapları kullanılarak tanıtımını yapıyor. Bir yatırımcı reklama tıkladığında genellikle sahte internet sitesine yönlendiriliyor.

Bu Tür Dolandırıcılıklar Nasıl İşliyor?

ASIC, dolandırıcıların, çevrimiçi arama terimlerini, ünlülerin ve medya kuruluşlarının sahte hesaplarını kullanarak, sahte haber makaleleri ve reklamlar oluşturmak gibi eylemlerle hareket ettiğini açıkladı.

Çevrimiçi arama motorları ve haber siteleri genellikle bu makaleler ve reklamları sürekli yayınlayarak, dijital para birimlerine karşı bir ilgi uyandırıyor. Komisyon, bu durumun bir satın alma çılgınlığına yol açtığını belirtti ve ekledi:

İnsanlar kripto para birimine alıştıkça ve satın aldıkça değerleri artar ve diğer tüccarlar bu durumu kullanarak fiyatı daha da yukarıya taşır. Sonrasında ise haddinden fazla değerlenmiş kripto paraları ellerinden çıkartarak olmaları gereken seviyeye geri indirirler.

Avustralyalı komisyon, son zamanlarda toplamda 14.9 milyon $’dan fazla maliyeti olan kripto bara birimi ile ilgili dolandırıcılık raporu hazırlamış durumda.

Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu’nun bir kolu olan Scamwatch tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 25 ile 34 yaşlarındaki genç Avustralya vatandaşları kripto dolandırıcılıklarından en çok etkilenen kişiler oldu.

Muhabbit.com olarak sizlere, bu tarz olaylarda soğukkanlılığınızı koruyarak ve kendi fikirleriniz ile hareket etmenizi öneriyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Project Serum Büyük Sükse Yarattı! Binance de Listeliyor!

Az önce yapılan duyuru ile birlikte Binance, SRM Token’e platformunda yer vereceğini açıklamış durumda.

Yayın:

-

Serum Merkezsiz Borsa

FTX’in merkezsiz borsa projesi Project Serum, bugün satışa çıkıyor. İki farklı borsa üzerinden satışa çıkacak yeni token FTX ve Bitmax üzerinden alınabilecek.

Solana üzerine inşa edilen ve bu sayede oldukça hızlı olacağı belirtilen platformun yakıtı ise SRM Token olacak. Tüm kullanımlar ise SRM Token yakımı için değerlendirilecek.

Bugün yapılacak satış beklenirken sürpriz bir adım da Binance’ten geldi. Son günlerde arka arkaya DeFi ürünlerini listelemeye devam eden kripto para borsası, geçtiğimiz gün Yearn Finance’i (YFI) listelemişti.

Az önce yapılan duyuru ile birlikte Binance, SRM Token’e platformunda yer vereceğini açıklamış durumda.

SRM/USDT, SRM/BTC, SRM/BNB ve SRM/BUSD paritelerinde işlem görecek yeni token bugün itibariyle alınıp satılabilecek.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

İşte ABD’nin Custody’e İzin Verdiği 10 Token!

İşte merakla beklenen o 10 token!

Yayın:

-

10

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı, satış ve ticaret için 8 sanal para birimi ve lisanslı kurumlar tarafından muhafaza edilmesi onaylanan 10 tokeni listeleyen bir rapor hazırladı.

New York Finansman Hizmetler Departmanı internet sitesinde (NYDFS) 3 Ağustos’ta yapılan bir güncellemeye göre, eyalet düzenleyicileri listeleme ve ticaret için 8 kripto para birimini onaylamış durumda. Bu tokenler arasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Binance USD (BUSD), Gemini Dollar (GUSD), Pax Gold (PAXG) ve Paxos Standard Token (PAX) var. NYDFS, bu tokenlere muhafaza için yeşil ışık yaktı. Muhafaza listesinde ayrıca ek olarak XRP ve Ethereum Classic’te yer aldı. Bu eklemeler ile birlikte toplamda muhafazası yapılabilecek 10 adet token mevcut.

NYDFS, “New York’ta sanal para birimi ticari faaliyetlerini yürütmek üzere DFS tarafından lisanslanan herhangi bir kuruluş, onaylanmış amaçları için listelenmiş tokenleri kullanabilir” dedi. Ancak, herhangi bir lisanslı işletmenin, listeye alınmış herhangi bir tokeni kullanmadan önce düzenleyici kurumu bilgilendirmesi gerektiği not olarak düşülmüş durumda.

Duyuruda ayrıca NYDFS’in herhangi bir zamanda listesinden herhangi bir tokeni çıkarma ve herhangi bir tokenin faaliyetini sınırlama ve listeyi tamamen durdurma yetkilerine sahip olduğunu belirtildi.

ABD’de Kripto Düzenlemesi

NYDFS, kripto para birimleri için düzenleyici görevi gören New York’taki en büyük düzenleyici kurumlardan biridir. Amerika Birleşik Devletleri’nin finans başkentinin evi olan NYDFS, genellikle yeni düzenleyici eylemlerin en ön saflarında yer alır.

Haziran ayında düzenleyici kurum, kripto şirketlerinin tokenleri listelemeleri için koşullu bir lisans türüne izin vereceğini duyurdu. Firmalar, yapı, sermaye, sistemler ve personel gereksinimleri ile ilgili özel rehberlik alacak. Bu rehberliği almak için mevcut bir BitLicence sahibi ile iletişime geçebilir.

Bu kripto düzenlemelerine netlik katan OCC, ABD’de bankaların muhafaza servislerinin önünü açmış durumda. Bu gelişme ile beraber kurumsal yatırımcılar artık ABD’de kripto paralarını banka üzerinde muhafaza edebilecek. Muhtemelen gelişen teknoloji ile birlikte, ABD’deki çoğu banka müşterilerine bu tür hizmetleri sunmaya başlayacak.

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.


Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184

Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184