Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53501.1
3.80%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3148.43
2.95%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.97
5.95%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.4
2.95%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Avustralya’nın En Büyük Bankası Kripto Para Hizmetlerini Artıracak!

Commonwealth Bank of Australia yöneticisi Sophie Gilder yaptığı açıklamada, kripto para hizmetlerini tam kapasiteye çıkaracaklarını söylüyor.

Clock
Paylaş
Avustralya’nın En Büyük Bankası Kripto Para Hizmetlerini Artıracak!

Commonwealth Bank of Australia (CBA) Blockchain ve Dijital Varlıklar Başkanı Sophie Gilder, müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak kripto para hizmetlerini artıracaklarını söyledi. Gilder’a göre CBA ayrıca, blockchain alanında çalışan personel sayısını gelecek aylarda 2 katına çıkaracak.

Binance BannerBinance Banner

İlginizi çekebilir: Bitcoin Nedir? Bitcoin 101

Kripto Paralar Kalıcı Olacak

Son aylarda Avustralya’nın kripto para ekosistemindeki varlığını artırdığına tanık oluyoruz. 2021 yılının sonunda ülkenin en büyük finansal kurumu CBA, müşterilerinin Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere dijital varlıkları satın almak, satmak ve tutmak gibi seçeneklere sahip olacağını duyurmuştu. CBA bu hamlesi ile birlikte, Avustralya için bir ilki gerçekleştirdi.

CBA yöneticisi Sophie Gilder, Avustralya Blockchain Konferansı’nda yaptığı konuşmada müşterilerin bu hizmetten memnun olduklarını ve bankalarına olan ilginin arttığını söyledi.

Aralık 2021’de CommBank’ın açılışını yaptık. O günden bugüne, çok olumlu tepkiler alıyoruz. En büyük şikayet ise henüz pilot programa katılamayan müşterilerden geliyor.

Sophie Gilder, bankalarının kısa zaman içerisinde tam kapasiteye geçerek kripto para hizmetlerini artıracağını söylüyor. Ayrıca Gilder’a göre 2022 yılında bankanın blockchain çalışan sayısı 2’ye katlanacak ve desteklenen kripto paraların da sayısı artacak.

Visa Australia İnovasyon ve Fintech Başkanı Anthony Jones da, Sophie Gilder’in söylemlerine katıldığını belirterek kripto paraların artık bir “ana akım” haline geldiğini belirtiyor.

Kripto para kültürü geniş kitlelere yayıldı ve adaptasyon artıyor. Bundan böyle kripto paraların kalıcı olacağı kesinleşti.

Anthony Jones dijital varlıkları “riskten korunma aracı ve merkeziyetsiz bir değer deposu” olarak tanımlıyor. Jones ile birlikte bu tanımlamayı yapan başka önemli isimler de var; Barry Sternlicht, Dr. Saifedean Ammous ve Jordan Peterson gibi.

İlginizi çekebilir: Avustralya Rekabet Kurumu Meta’ya Dava Açtı

Avusturya

Kripto Paralar Gerçekten Kalıcı mı?

Kripto paraların gelecekte yok olacak bir “hayal” olmadığına inananların sayısı oldukça fazla. BlackRock CIO’su Rick Rieder; 2020 yılında Bitcoin’in etkili bir rol oynadığını ve dijital dünyada kalıcı olacağını söylemişti.

Dijital para birimlerinin ve onları kullananların gerçek insanlar olduğunu ve bu teknolojinin de gerçek olduğunu düşünüyorum. Merkeziyetsiz dijital ödeme sistemleri kaçınılmazdır.

Bitcoin destekçisi olan birçok önemli isim, 2021 yılında kripto para piyasası çakılma yaşadığında ve Bitcoin 30 bin dolar seviyesine gerilediğinde bunu bir “alım fırsatı” olarak görmüş ve paylaşmıştı.

Daha fazla Avustralya haberi için buraya bakabilirsiniz.

Piyasanın düşüş yaşadığı zamanları Bitcoin destekçileri; güvensiz yatırımcıların piyasadan elenmesi ve gerçek yatırımcıların kendisini gösterdiği süreçler olarak değerlendiriyor. Destekçilere göre fiyat dalgalanmaları normal ve Bitcoin kalıcı.

Bu yılın başlarında JPMorgan dijital varlık birimi Onyx’in CEO’su Umar Farooq, Bitcoin için şu yorumda bulunmuştu:

Bitcoin’in ilk 13 yılı bir “bilişsel yolculuk” olarak geçti. Bu süreçte insanlar farkındalık kazandı. Ancak bundan sonrasında çok daha hızlı bir adaptasyon bizi bekliyor olacak.

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar