Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51496.79
1.47%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2995.98
2.52%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.69
2.60%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $380.9
1.55%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Axie Infinity Oynayan Filipinli Oyuncular Kripto Para Kazanıyor!

Kripto paralar günlük yaşamın parçası olmaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
Axie Infinity Oynayan Filipinli Oyuncular Kripto Para Kazanıyor!

Vietnamlı bir video oyun stüdyosu olan SkyMavis, artık popüler Axie Infinity oyunu oyuncularının sadece oyun oynayarak gelir elde etmelerine imkan tanıyor. Oyuncular, Axies adı verilen oyun içi dijital evcil hayvanları üreterek, savaşarak ve takas ederek değiştirilebilir olmayan tokenlar (NFT’ler) ve kripto para birimleri kazanabiliyor. 

Binance BannerBinance Banner

İlginizi Çekebilir: NFT Nedir?

Bilindiği üzere Axie Infinity, satın alınan veya kazanılan her evcil hayvanın mülkiyet hakları için NFT’leri kullanır. Dijital evcil hayvanları büyütmek için, oyuncuların küçük aşk iksirleri (SLP’ler) yetiştirmesi veya satın alması gerekir. SLP’ler, daha sonra seçilen dijital para birimini satın almak üzere kullanılabilecek kripto para birimleri için, yükseltmeye yardımcı oldukları evcil hayvanlarla birlikte satılabiliyor.

Şirket, kısmen sahip olunan ve oyuncuların kendileri tarafından işletilen oyunun birkaç Filipinli oyuncusunu konu alan “Kazanmak için Oyna” adlı kısa bir belgesel yayınladı. 

Belgeselde, genç girişimcilerden, yeni üniversite mezunlarından, bir taksiciden ve daha yaşlı evli bir çiftten oluşan üçlü bir grup yer alıyor. Belgesel, oyunu herkesin keyif alabileceği bir şey olarak sunarken, bazıları projeyi eleştirmeye devam ediyor. Yaygın bir şikayet, kripto para birimlerinin oynaklığı ve bunun biraz ekstra para kazanmaya çalışan oyuncuları nasıl etkileyebileceği oldu. Oyuncular Ethereum (ETH) ile para takas ettiğinden, fiyat hareketi birçok oyuncuda endişeye neden olabiliyor.

Axie kurucu ortağı ve büyüme lideri Jeffrey Zirlin, bu tür dalgalanmaların kripto para birimlerinin doğasının bir parçası olduğunu belirterek endişeye gerek olmadığını dile getirdi. 

2020 yazında piyasaya sürülen oyun, bir dizi haberin yayınlanmasının ardından popüler hale geldi. Oyun piyasaya çıktığından beri, özellikle ülkede pandeminin olumsuz etkilerinden etkilenmesi ile birlikte Filipinler’de patlama gösterdi. 

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar