Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56794.48
2.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3233.33
0.42%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.22
-0.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $395.3
-1.45%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Belçikalı Milletvekili, Maaşını Bitcoin İle Alacak!

Belçikalı milletvekili Christophe De Beukelaer, aylık 5.500 euro olan maaşını Bitcoin’e çevireceğini duyurdu.

Clock
Paylaş
Belçikalı Milletvekili, Maaşını Bitcoin İle Alacak!

Ünlü oyuncuların, sanatçıların hatta sporcuların kripto paralarla ilgilendiklerini duyuyoruz. Fakat siyaset dünyasında alışık olmadığımız bir gelişme yaşandı.

Belçikalı milletvekili Christophe De Beukelaer, aylık 5.500 euro olan maaşını, Belçika kripto para platformu Bit4You aracılığıyla Bitcoin’e çevireceğini duyurdu. Belçika milletvekili Beukelaer, böylelikle maaşını Bitcoin’e çeviren ilk Avrupalı ​​politikacı oldu. Bu hamlesiyle parlementoda büyük yankı uyandıran Beukelaer, asıl amacının Brüksel’de kripto paralara olan ilgiyi artırmak olduğunu ifade ediyor.

Binance BannerBinance Banner

Christophe De Beukelaer yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

New York Belediye Başkanı Eric Adams, şehrinin Bitcoin merkezi olması için çok fazla çaba gösterdi. Maaşını 3 ay boyunca Bitcoin olarak aldı. Belçika’nın da kripto para piyasasında öncü bir ülke olmaması için hiç bir sebep göremiyorum.

Christophe De Beukelaer

Kripto para piyasasının son zamanlarda fiyat dalgalanmaları oldukça fazla. Biliyorsunuz ki Bitcoin 64.000 dolar seviyelerinden 37.000 dolar seviyelerine kadar gerileme göstererek, kripto para yatırıcımlarını oldukça şaşırttı. Beukelaer’in kötü piyasa şartlarında aldığı bu karar her ne kadar riskli gözükse de, uzun vadede güzel sonuçları olabilir.

Siyasette Bitcoin’in Popülaritesi Artıyor!

Kripto paralara ılıman tutumuyla tanınan bir başka milletvekili de Miami Belediye Başkanı Francis Suarez. Miami’yi Bitcoin merkezi yapmak için oldukça istekli olan Suarez, 2021 Kasım ayında kendi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, maaşını Bitcoin ile alacağını duyurmuştu. Ayrıca politikacı, kendisinin Amerika’da Bitcoin ile maaş alan ilk kamu görevlisi olduğunu da iddia ediyor.

Politikacı ve sporcular gibi önemli meslek dallarının maaşlarını BTC olarak kabul etmeleri, kripto paralara olan güvenin arttığının kanıtı niteliğinde görülebilir.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar