Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65393.61
1.85%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3159.41
3.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.54
3.40%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $566.3
0.80%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Biden’ın Başkan Olması Bitcoin İçin İyi Olabilir!

ABD seçimleri yaklaşıyor!

Clock
Paylaş
Biden’ın Başkan Olması Bitcoin İçin İyi Olabilir!

Bloomberg’in paylaştığı bir habere göre, Joe Biden’ın Amerika Birleşik Devletleri başkanı olarak seçilmesi ile, potansiyel borsa yatırım fonu onayı ile beraber, Bitcoin’in ana akım bir ürün olarak benimsenmesini sağlayacağını iddia ediyor. Ayrıca gelen bilgilere göre haber, Başkan Donald Trump yönetiminin kripto ile ilgili politikalarına “yetersiz müdehale” yorumunu yaparak atıfta bulundu.

728×90 muhabbit - Biden'ın Başkan Olması Bitcoin İçin İyi Olabilir!300x250 muhabbit - Biden'ın Başkan Olması Bitcoin İçin İyi Olabilir!

Joe biden’ın kazanması, Bloomberg’in görüşüne göre Bitcoin’in benimsenmesine daha fazla katkı sağlayacaktır. Yeni başkan, Trump yönetiminin müdehale politikasını değiştirebilir ve kripto parayı ana akıma doğru destekleyerek EFT şansını artırabilir.

Bloomberg, aynı durumun DeFi’nin büyümesine ket vuracağını da öngörmekte. Her iki sonuçta “demokratik bir hareketin” potansiyel olarak kripto alanı için daha fazla düzenleyici netlik sağlayacağını varsayıyor. DeFi alanı bu yıl tamamen düzensiz bir ortamda büyüdü. KuCoin saldırısın arkasındaki faillerin en büyük merkezi olmayan borsa olan Uniswap aracılığı ile yasadışı gelirlerini aklaması elbette tesadüf değil.

Bloomberg, seçimin sonucuna bakmaksızın, “Bitcoin’in fiyatı, kim başkan seçilirse seçilsin, ılımlı bir hızda artmaya devam edecek” diyor. Ayrıca, Bitcoin’in fiyatı bir sonraki başkanlık döneminde, 2016’dan 2020’ye kadar yakaladığı hızın yarısı kadar artmaya. devam ederse, 2024’e kadar 80.000 $’a ulaşacak.

ABD’nin sahip olduğu borcun GSYİH’e oranladığımızda, gördüğümüz şeyler durdurulamaz eğilimler, parasal genişleme ve artan Bitcoin hash oranı. Bizim görüşümüze göre, bir sonraki başkanlık idaresi sırasında Bitcoin ilerlemeye devam edecek.

Bitcoin’in ana akım olarak görülmesi hızla artışta. Bildiğiniz üzere birkaç ay önce, MicroStrategy firması, fonlarının bir kısmını Bitcoin’e çevirmişti. An itibarıyla MicroStrategy’nin kasasında 425 milyon $ kadar BTC mevcut. Bununla birlikte, ünlü sosyal medya Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’in sahip olduğu Square’da geçtiğimiz günlerde 50 milyon $ değerinde BTC satın aldığını açıklamıştı.

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar