Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65416
1.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3154.5
4.00%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.61
10.20%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $568.5
1.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Binance, Bitcoin Yatırımları için SegWit Desteği Sağlayacak!

2017’de uygulanmaya başlanan SegWit, ağı ölçeklendirmeye ve ilgili hataları düzeltmeye yardımcı olmak için tasarlanmış bir Bitcoin protokol güncellemesidir.

Clock
Paylaş
Binance, Bitcoin Yatırımları için SegWit Desteği Sağlayacak!

Hacim olarak dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, Segregated Wittness ile Bitcoin yatırma desteğini kullanıcılarına sunduğunu duyurdu.

Binance yaptığı resmi açıklamada, SegWit desteğinin Noel zamanında para yatırmaya kadar genişletildiğini açıkladı. Protokol güncellemesi, ilk başta sadece para çekme işlemleri için etkinleştirilmişti.

728×90 muhabbit - Binance, Bitcoin Yatırımları için SegWit Desteği Sağlayacak!300x250 muhabbit - Binance, Bitcoin Yatırımları için SegWit Desteği Sağlayacak!

An itibarıyla geçerli olan protokolde, Binance kullanıcıları BTC (SegWit) ağını seçerek bir SegWit adresine para aktarabilir.

Binance konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

SegWit’in ücretleri düşürmeye yardımcı olacağını söylemek istiyoruz. Ancak, farklı varlıkları, yanlış bir şekilde adrese gönderirseniz, paranız kalıcı bir şekilde kaybolur.

2017’de uygulanmaya başlanan SegWit, ağı ölçeklendirmeye ve ilgili hataları düzeltmeye yardımcı olmak için tasarlanmış bir Bitcoin protokol güncellemesidir. SegWit, blockchaindeki verileri, yani imzaları işlem verilerinden ayırarak güncelleme yöntemiyle biliniyor. Bu protokol güncellemesi, tek bir blokta daha fazla işlemin depolanmasına izin vererek işlem kapasitesini artırır.

Transactionfee.info’dan alınan veriler, Bitcoin ödemelerinin kabaca üçte ikisi SegWit kullandığını gösteriyor. Bitcoin, değer depolamak için parasal bir araç olarak ortaya çıkmış olsa da, bazılarının günlük kullanım için benimsemesini engellediğini iddia ettiği, ölçeklenebilirlik sorunlarıyla karşı karşıya kalmaya devam ediyor.

Lightning Network, ödeme protokolü olarak Bitcoin için uygun bir Katman 2 çözümü olarak sunulmuştu. Bitcoin protokolünün soft-fork güncellemesi olan SegWit’in aksine Lightning, anında ve düşük maliyetli işlemlere olanak tanıyan ek bir katman olarak görev yapıyor.

Sınırlı işlem kapasitesine rağmen Bitcoin, dijital para piyasasının lideri olmaya devam ediyor. Diğer kripto varlıkları üzerindeki hakimiyeti son zamanlarda zirvelere oynayan Bitcoin, bu oranı %68’e kadar çıkardı.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar