Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64306.01
-3.51%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3158.6
-8.82%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.03
-10.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $562.9
-3.79%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Binance Ethereum Madencilik Havuzunu Başlattı!

Yapılan açıklama ile birlikte Binance, ikinci madencilik havuzunu aktive etmiş oldu. Yedi ay önce Bitcoin için madencilik havuzunu aktive eden Binance yola Ethereum havuzu ile devam ediyor.

Clock
Paylaş
Binance Ethereum Madencilik Havuzunu Başlattı!

Kripto para borsası Binance, Ethereum madencilik havuzunu başlattığını duyurdu.

Yapılan açıklama ile birlikte Binance, ikinci madencilik havuzunu aktive etmiş oldu. Yedi ay önce Bitcoin için madencilik havuzunu aktive eden Binance yola Ethereum havuzu ile devam ediyor.

728×90 muhabbit - Binance Ethereum Madencilik Havuzunu Başlattı!300x250 muhabbit - Binance Ethereum Madencilik Havuzunu Başlattı!

İlginizi Çekebilir: DeFi Haberleri

Bu sayede kullanıcılar artık Ethereum madenciliği de yapabilecek.

Düşük Komisyon

Binance’in yeni başlattığı havuzun komisyonlarını rakiplerine göre hayli ucuz. Yüzde 0.5 havuz komisyonu talep eden Binance havuzu, rakiplerine oranla yüzde 50 daha ucuz durumda. Ethermine ve SparkPool gibi önde gelen havuzların yüzde 1’lik ücreti göz önünr alındığında Binance, Birçok madenciyi kendine çekebilir gibi görünüyor.

İlk ayda herhangi bir ücret talep etmeyecek olan Binance, 12 Aralık’a kadar komisyonsuz kullanım sağlayacak. Bu sayede kullanıcılar “hash” güçlerini Binance havuzu üzerine taşıyarak 1 ay boyunca komisyonsuz işlem gerçekleştirebilecek.

Bitcoin Ağınız Yüzde 7’sine Sahip

Geçtiğimiz dönemde Bitcoin için de madencilik hizmeti başlatan Binance, an itibarıyla toplam “hash rate”in yüzde 11’ini havuzunda bulunduruyor. Düşük ücret sebebiyle Bitcoin tarafında birçok madenciyi kendi havuzuna çekmeyi başaran Binance, Ethereum tarafında da benzer bir başarıyı gösterebilir.

Ekran Resmi 2020 11 13 13.03.20 1024x541 - Binance Ethereum Madencilik Havuzunu Başlattı!
Binance Pool

Fork Mu Gelecek

Ancak önümüzdeki günlerde Ethereum tarafında 2.0 güncellemesinin gelecek olması madencilik işlemlerini bitirebilir. Herhangi bir fork olmaması durumda Ethereum için algoritma değişikliği ile birlikte madencilik işlemleri son bulacak. Bu nedenle Binance tarafından atılan bu adım da hayli dikkat çekici.

Ethereum 2.0’a geçiş sırasında mevcut algoritmayı devam ettirecek olası bir fork, Ethereum tarafında tabloyu değştirebilir.

Binance’in Ethereum için madencilik havuzu açmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar