Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60113.99
2.73%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3206.89
1.58%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.22
0.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $538.3
0.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Binance, Fransa’da Soruşturma Altında

Clock
Paylaş
Binance, Fransa’da Soruşturma Altında

Paris savcılığı Binance’in, ülkede yasa dışı müşteri çekme ve para aklama suçlamalarıyla ön soruşturma altında olduğunu açıkladı.

Savcılık, ön soruşturmanın izinsiz olarak sanal varlık hizmet sağlayıcılığı yapmak ve ağırlaştırılmış kara para aklamak gibi nedenlerle başlatıldığını belirtti.

728×90 muhabbit - Binance, Fransa'da Soruşturma Altında300x250 muhabbit - Binance, Fransa'da Soruşturma Altında

Binance’ten gelen ilk açıklamalara göre ise; geçtiğimiz hafta Fransa’da ilgili makamlar Binance tarafından ziyaret edilerek, tamamen iş birliği içinde olunacağı ve gereken yükümlülüklerin yerine getirileceği konuları üzerinde konuşulmuştu.

“Kullanıcılarımız hakkındaki bilgiler güvenli bir şekilde tutuluyor ve yalnızca belgelenmiş, uygun gerekçelerin alınması üzerine hükümet yetkililerine sağlanıyor”

Binance Sözcüsü

Kriptonun en güçlü isimlerinden ve şu ara sık sık soruşturmalarla gündeme gelen Binance CEO’su Zhao, bugünkü Fransız soruşturmasıyla ilgili bir habere yanıt olarak, “FUD” tweetini attı ve “Bu bir ‘haber’ değil,” diye yazdı.

Daha önce aralık ayında da Fransız kripto yatırımcılarından oluşan bir grup, Binance’e yasal olarak izin verilmeden halkı yanıltmak ve hizmetlerini tanıtmakla ilgili suç duyurusunda bulunmuştu.

Binance Hollanda’dan çekiliyor

Binance, sanal varlık hizmet sağlayıcısı olarak faaliyet göstermek için kayıt gereksinimlerini karşılayamadığı için Hollanda pazarından ayrıldığını açıkladı. Diğer Avrupa ülkelerinden Kıbrıs’ın kripto varlık hizmet sağlayıcılarının kayıtlarından da çıkarılma başvurusunda bulundu.

İlginizi çekebilir: Binance, Hollanda’dan Çekiliyor

Binance ve CEO’su Changpeng Zhao, geçen hafta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kayıtsız bir menkul kıymetler borsası işletmek ve ABD müşterilerini platformundan sınırlayamamak gibi 13 suçlama ile karşı karşıya kalmıştı. Ancak Binance, bu suçlamalarının tamamını reddediyor.

İlginizi çekebilir: SEC, Binance ve CEO Changpeng Zhao’ya Dava Açtı!

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar