Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51256.32
-1.79%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2916.64
-0.67%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.06
-4.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $371.4
4.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Binance İle Akbank Arasında Ne Oldu? Neler Yaşandı?

Binance Akbank anlaşması bugün itibariyle sona erdi.

Clock
Paylaş
Binance İle Akbank Arasında Ne Oldu? Neler Yaşandı?

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Binance sürpriz bir şekilde Akbank ile anlaştığını duyurmuştu. Akbank, globalde Binance ile anlaşan ilk banka konumundaydı. Bu sebeple durum, hem yerelde hem de globalde büyük yankı uyandırmıştı. CZ’de attığı tweet ile anlaşmayı duyurmuştu.

Binance BannerBinance Banner

Fakat bu anlaşma çok da uzun sürmedi. 1 Mart’ta anlaşmayı duyuran Binance, 5 Mart sabahı yine sürpriz bir şekilde para yatırma ve çekme işlemlerinin geçici olarak durdurulduğunu duyurmuştu.

Bugün ise kullanıcılara bir mail atıldı ve anlaşmanın iptal edildiği duyuruldu. Mailin haberini Selcoin’den aldık.

Kimilerine göre anlaşma iptali sürpriz olsa da kimileri göre hiç de değil. Anlaşma ilk duyurulduğunda hemen bazı iddialar ortaya atılmıştı. İddialar ise Ticaret Gazetesi’ndeki verilerle birlikte doğrulanmış durumda.

Binance’in Türkiye’de açtığı şirketin 10,000 TL gibi düşük bir sermaye ile açıldığı bazı hesaplar tarafından bildirilmişti.

Ya da 10,000 TL sermaye ile açılan bir şirketin çok yüklü ödemeler alması da Akbank’ı korkutmuş ve geri adım attırmış olabilir. Bu noktada geri adımın Binance tarafında değil de Akbank tarafından geldiğini söylemek hiç de yanlış olmayacaktır. Gelecekte karşısına çıkacak problemleri gören Akbank anlaşmadan, henüz başında iken vazgeçmiş olabilir.

Diğer bir problem ise, Mariana Gospodinova. Kendisi Binance’in Avrupa Direktörlüğü görevini yapmaktaydı. Fakat sonrasında pozisyonu bıraktığını duyurmuştu. Ardından ise Crypto.com’un Avrupa Direktörü olmuştu. LinkedIn profilinde ise Binance ile ilgili hiçbir geçmiş bulunmuyor. İlginç kısım ise Türkiye’de açılan Binance şirketinde tam yetkili olarak gösterilmiş. Konu, önümüzdeki günlerde iyice karışacak gibi görünüyor.

Bildiğiniz üzere Binance ile ilgili çok fazla soru işareti bulunmakta. En popüler borsalardan birisi olmakla beraber henüz hangi ülke merkezli olduğu bile bilinmemekte. Malta’ya taşındığını bildiren Binance’in, ortaya çıkan belgelerde Malta’ya hiç taşınmadığı ortaya çıkmıştı. Şu anda ise de merkezinin nerede olduğu bilinmemekle beraber Bir çok ülke farkli isimlerle küçük şirketleri bulunmakta.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar