BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Göçebe Borsa Binance

Birkaç yıl içerisinde hızla büyüyerek kripto para borsaları arasında belki de en büyük ivmelenmeyi gösterip en üst sıralara yerleşen Binance, merkezini sürekli değiştiriyor.

Yayın:

-

Kripto borsaları denince belki de ilk akla gelen borsa olan Binance, tam bir göçebe. Birkaç yıl içerisinde hızla büyüyerek kripto para borsaları arasında belki de en büyük ivmelenmeyi gösterip en üst sıralara yerleşen Binance, merkezini sürekli değiştiriyor.

Huobi BannerHuobi Banner

İlk olarak Binance Çin’de ofisi bulunan Çin merkezili bir borsa olarak hayata geçmişti. 2017 yılında bolca haberlerini de gördüğümüz Çin’in kripto para sektörü üzerindeki baskılarını arttıracağı söylentileri ile birlikte Binance Çin’den taşınma kararı almıştı. Daha sonra Binance nereye taşınacak dedikoduları içerisinde borsanın, Malta’ya taşınacağı bilgisi verilmişti. O dönemde Malta’yı vergilerin az olduğu, yatırıma aç, gelecek yatırımlara oldukça pozitif yaklaşan bir ada ülkesi olarak biliyordu. Hatta bir çok yatırımcı Binance’in Çin’den uzaklaşacağına sevinmişti. O dönemde Çin kripto para topluluğunun korkulu rüyası gibiydi. Sonucunda ise Binance açıklamasıyla birlikte Çin’den Malta’ya taşınmıştı. Öte yandan konuyla alakalı farklı iddialar mevcut. BeinCrypto’nun haberine göre Binance Malta’ya hiç taşınmadı.

@bugdavem isimli hesabın yayınladığı evraklara göre Binance, aslında hiç Malta’ya taşınmadı. Belgelere göre Binance’e bağlı iki şirket Malta’da bulunuyor. Fakat bu şirketler hiçbir gelir beyanında bulunmamış. Dolayısıyla hiç vergi de ödenmemiş. Binance’in işlem hacmi düşünülduğünde Malta’da işlem görüp hiç vergi ödememesi imkansız bir durum. Hesabın açıklamalarına göre bu iki şirketin ödediği vergilerin toplamı, bir bakkalın ödediği rakam kadar bile değil.

Peki Binance Nerede

2017 yılına ait bir belgeye göre, Binance Holdings isimli bir şirket, Cayman Adaları’nda kayıtlı. Aynı zamanda farklı telif evrakında da şirket, Cayman Adaları’na kayıtlı durumda. Bu noktadan bakıldığında Binance yada Changpeng Zhao tarafından, Cayman Adaları sözü hiç duyulmamıştı. Her konu hakkında bilgilendirme yapan CZ’nin bu konuda herhangi bir bilgi vermemesi ilginç bir durum olarak görülebilir.

2019 yılına gelindiğinde ise bir çok ülkenin Cayman Adaları’nı kara listeye alacağı duyurulduğunda Binance bu şirketleri Seyşeller’e taşıdı. Bunlar bir yana TheBlock tarafından Binance’in, yakın geçmişe kadar Çin’de bir ofisi olduğu ve burada çalışanları bulunduğu iddia edilmişti. O dönemde iddialara cevap veren CZ, ofis gibi kavramların geçmişte kaldığını, bunların eski konsepler olduğunu belirtmişti. Şu anda net olarak Binance’in hangi ülkeye kayıtlı olduğu bilinmezken, bu iddialar üzerine CZ tarafından konuyla alakalı bir açıklama gelecek mi hep birlikte göreceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Huobi’den Türk Lirası Spoiler’ı Geldi

Huobi ile Türk Lirası işlemler çok yakın.

Yayın:

-

huobi

Huobi Türkiye Genel Müdürü Alphan Göğüş, az önce attığı tweet ile birlikte Türk Lirası Yatırma ve çekme işlemlerinin çok yakında aktive edileceğinin sinyallerini verdi. Gerçekleştirdikleri ilk Türk Lirası yatırma işleminin görüntülerini yayınlayan Göğüş, bir noktada bankalar ila anlaştıklarını göstermiş oldu.

Huobi’nin Türk Lirası ile işlemleri başlatacağı zaten uzun zamandır biliniyordu. Fakat bugün anlaşılıyor ki işlerin çoğu gitmiş, azı kalmış.

Bildiğiniz üzere Huobi’nin Türkiye’de resmi bir ofisi bulunmakta ve resmi mevzuat ve düzenlemeler ile tam uyum içerisinde çalışmakta. Hatta birkaç gün önce yapılan duyuru ile birlikte Huobi, Türkiye’deki düzenlemelere uyum gösterme kapsamında vadeli işlem platformunu, yanı Huobi DM’i Türkiye’deki kullanıcılarına kapatacağını duyurmuştu. Geçtiğimiz gün başlatılan ve Huobi’nin yeni ürünü olan Perpetual Swap işlemleri de Türkiye kullanıcılarına açılmamıştı.

Huobi Türkiye Genel Müdürü Alphan Göğüş ile yaptığımız ropörtaja buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Bitcoin’e Olan İlgi Tekrar Artışta

Bitcoin tekrar yükselişe geçecek mi?

Yayın:

-

bitcoin ilgi yükselişte

Birçok yatırımcı ya da analist Bitcoin’in (BTC) olası yükselişi öncesinde bir akümülasyon dönemi olduğuna inanmakta. Bu noktada ise yatırımcılar yükseliş öncesinde birikip yaparak ellerindeki kripto para miktarını attırmaya çalışmakta. Yapılan yeni tespitler ise Bitcoin’e olan ilginin tekrar yükselişe geçtiğini doğrulamakta.

Bazı analistler 2017 yılından beri ilk defa kripto para topluluğu dışından ciddi bir ilginin başladığı ve organik bir yeni dalganın tekrardan görüldüğünü belirtmekte.

BlockTower Capital’ın CIO’su Ari Paul, kripto para topluluğu dışında Bitcoin’in tekrardan konuşulmaya başlandığını ve popülaritesinin arttığını belirtti. Ari Paul’a göre sektör dışı ilgi en son 2017 yılında bu seviyelere ulaşmıştı.

Twitter analistlerinden CryptoDog da Paul ile benzer görüşlere sahip durumda. Bitcoin’e karşı oluşan organik talebin tekrardan ciddi ivme kazandığını belirten CryptoDog, “Bitcoin Satın Al” aramalarının yeni bir dalga başlattığını belirtti.

Google’dan aldığımız veriler de ilginin tekrar arttığını doğrular nitelikte.

 

bitcoin ilgiİlgi henüz 2017’de ve 2019’da yaşanan yükseliş seviyelerinde olmasa da bir ivmelenme söz konusu. CryptoDog’a göre bu artışı göz ardı etmek büyük bir kayba sebep olabilir.

1 Milyon $’dan Daha Fazla Bitcoin Alımına Yardımcı Oldum Hem de Son İki Haftada

Bitcoin’in ana geliştiricisi konumunda olan Blockstream’in CEO’su Adam Back, Ari Paul’un tweetine mention atarak tezini Paul’un tezini destekledi. Ek olarak Back, attığı tweet ile birlikte son 2 hafta içerisinde 1 milyon $’dan fazla Bitcoin alımı için kripto para sektorüne yeni giriş yapacak kişilere yardımcı olduğunu açıkladı.

Alımları yapan kişilerin uzun dönem yatırımcı olduğunu ve yatırımlarını soğuk cüzdanlarda sakladıklarını da belirten Back, yatırım yapan kişilerin bu ekonomik ortamda genel düşüş ve Bitcoin’in korale bir şekilde hareket etmeyeceğini düşündüğünü belirtti. Kısacası Back’in yatırımcıları Bitcoin için düşüşlerin bitmek üzere yada bitmiş olduğunu düşünmekte.

Bu sebeple de yatırım yapmaya karar verdiler.

Bildiğiniz üzere geçtiğmiz günlerde de Australian Taxpayers Alliance’ın Politika Yöneticisi ilk Bitcoin’inin aldığını duyurmuştu.

Sizce Bitcoin’e olan ilgi ne durumda? Oluşan bu ekonomik durumda veya “coronavirus”ün etki alanının artması ve süresinin uzaması ile tekrardan kripto paralara ilgi artmış olabilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET

Trend Haberler