Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70120
-1.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3785.69
2.73%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.27
3.38%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $618
3.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Binance Regülasyonlardan Dolayı 3 Firmasını İrlanda’ya Taşıdı!

Avustralya, ABD ve İngiltere’de Binance markasına karşı düzenleyicilerin baskısı devam ediyor.

Clock
Paylaş
Binance Regülasyonlardan Dolayı 3 Firmasını İrlanda’ya Taşıdı!

İrlanda merkezli Independent haber kuruluşunun Çarşamba günü yayımladığı habere göre, Binance (APAC) Holdings, Binance (Services) Holdings ve Binance Technologies 27 Eylül’de İrlanda’ya taşındı.

Rapora göre, 13 Eylül tarihinde Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, üç firma için kayıt belgelerini imzaladı. Binance’in firmaları Dublin’in güney bölgesinde bulunan sıradan bir atletizm mağazasının üst katında yer alıyor. İrlanda’daki firma kurulumlarını Binance, Mason Hayes & Curran adlı hukuk bürosunun yardımıyla gerçekleştirdi.

728×90 muhabbit - Binance Regülasyonlardan Dolayı 3 Firmasını İrlanda'ya Taşıdı!300x250 muhabbit - Binance Regülasyonlardan Dolayı 3 Firmasını İrlanda'ya Taşıdı!

Daha önce Binance, CZ’nin Malta’da sahip olduğu bir konutun adresi üzerine kurulmuştu. Binance 2018’de kaydı olmasına rağmen Malta mali düzenleyicileri, Binance’in yetki alanlarına girmediğini açıklamıştı.

24 Eylül’de Çin Halk Bankası, Binance gibi “off-shore” kripto para borsalarını hizmet vermesini yasaklayarak kripto para ticareti konusunda daha sert önlemler almıştı. “Off-shore” terimini kısaca özetleyecek olursak; yerleşik olmayan şirketlerin kurumsal ve ticari hizmetler sunmaya devam edebilmesi ve düşük vergi oranlarından yararlanabilmesi için tercih edilen bir hizmet şekli olarak tanımlanabilir. Bunun yanında “off-shore”, ülke dışından sağlanan fonların ülke dışında kullandırılmasını amaçlayan serbest bankacılık olarak tanımlanmaktadır.

Binance, 27 Eylül’de para yatırma veya spot kripto para ticareti gibi genel işlemlerin erişimini ciddi şekilde kısıtlayacağını duyurduğunda Singapur’daki düzenleyicilerle aynı çizgide olmayı tercih ettiğini söyleyebiliriz.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar