Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66101.6
1.19%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3556.39
5.29%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.02
2.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $605.6
1.97%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Binance.US Eski Uber Yöneticisini Başkan Olarak Atadı!

Binance.US’in yeni başkanı belli oldu!

Clock
Paylaş
Binance.US Eski Uber Yöneticisini Başkan Olarak Atadı!

Binance Perşembe günü yaptığı açıklamada, Uber ve Çinli fintech devi Ant Group’un Asya’daki operasyonlarını denetleyen yöneticisi Brian Shroder’ın Binance.US şirketinde başkan olacağını duyurdu.

Bu gelişme, Binance.US CEO’su Brian Brooks’un Binance.US’ten istifa etmesinin hemen ardından gerçekleşti. Tüm bunların yanı sıra Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, önümüzdeki üç yıl içinde şirketi halka açma hedefini yineledi.

728×90 muhabbit - Binance.US Eski Uber Yöneticisini Başkan Olarak Atadı!300x250 muhabbit - Binance.US Eski Uber Yöneticisini Başkan Olarak Atadı!

Ant Group ve Uber’de üst düzey roller üstlenen Shroder, Binance.US’i ayağa kaldıracak hamle olarak görülüyor. Şirketin açıklamalarına göre Shroder, “strateji ve yürütme, kaynak yaratma, iş ve kurumsal gelişimin yanı sıra firmanın hukuk, İK ve Ürün ve Teknoloji kısımlarını da yönetecek.”

Schroder yaptığı açıklamada, geçmişte yer aldığı şirketlerden edindiği deneyimin, şirketin halka arzı konusunda yardımcı olacağını düşünüyor.

Schroder konu hakkında şunları söyledi:

BinanceUS, en büyük ve en başarılı dijital varlık borsası olmak için tüm doğru bileşenlere sahip.

Binance.US Yasal Gereklilikleri Karşılıyor mu?

Shroder ayrıca ABD şirketini “mevzuata uygun” olarak değerlendirdi. Ancak bu değerlendirme kesin bir tanı olarak nitelendirilmiyor. Çeşitli ABD makamlarının Binance’i yasal usulsüzlükler için araştırdığı bildiriliyor ve Birleşik Krallık’tan yetkililer kısa bir süre önce şirketin denetlenebilecek bir durumda olmadığını belirtti.

Bu tür tartışmalar ana şirket ile ilgili olsa da, şirketin Amerika operasyonu hakkında belli başlı soru işaretleri var.

Bu sorular, Brian Brooks’un şirketten ani bir şekilde ayrılmasının ardından yeniden gündeme geldi. Sonrasında New York Times ve New York gazetesi, CZ’nin Binance.US’i yeni bir yönetim yapısı ve yeni bir yönetim kurulu aracılığıyla özerk bir hale getirme planından vazgeçtiğini iddia etti.

Bununla beraber Binance’in Amerika operasyonu, bir süreliğine geçici bir CEO tarafından yönetiliyordu.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar