Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66297.33
-0.29%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3203.14
0.22%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.33
-2.59%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.6
1.55%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Binance Üzerinde Bu Birimleri Kullananlar Dikkat!

Binance’den yeni delist haberi!

Clock
Paylaş
Binance Üzerinde Bu Birimleri Kullananlar Dikkat!

Binance, Twitter üzerinden bir yazı paylaşarak belli başlı kripto çiftlerinin artık desteklenmeyeceğini duyurdu!

9 Kasım tarihinde atılan tweete göre Binance, 10/11/2020 itibarıyla bazı ticaret çiftlerini kaldıracak ve bu ürünlerin ticaretini durduracak.

728×90 muhabbit - Binance Üzerinde Bu Birimleri Kullananlar Dikkat!300x250 muhabbit - Binance Üzerinde Bu Birimleri Kullananlar Dikkat!

Silinecek çiftlerin tam listesi ise şöyle: AION / BUSD, DCR / BUSD, EVX / ETH, HC / USDT, ONE / USDC, PAXG / BUSD, VTHO / BUSD

Tabi bu ticaret çiftlerinin kaldırılması, buradaki belli başlı ürünlerin tamamen ticaretinin durması anlamına gelmiyor. Örneğin PAXG sahipleri, hala USDT ile ticaret yapabilecek.

Binance Neden Desteği Çekiyor?

Genellikle delist hareketleri, listeleme hareketlerine göre daha nadir yaşanıyor. Bunun en büyük sebebi ise büyüyen kripto alanının rekabetçi çözümleri. Her bir proje kendi alanında bir fark yaratmak istiyor ve daha emekleme aşamasında olan bu sektörde yerini almak için elinden geleni yapıyor.

Fakat işler her zaman beklenildiği gibi gitmeyebiliyor. Bu tarz delisting hareketlerinde en önemli konu, paritelerin kullanım sıklığı. Eğer pariteler yeteri kadar kullanılırsa firmalar hiçbir sorunla karşılaşmazlar. Ancak, bazı durumlarda belli başlı pariteler unutulup paslanmaya bırakılıyor.

Bu tür durumlarda, sunucu şişmesini engellemek ve kullanıcılara daha iyi bir deneyim sağlamak adına borsalar delist hamleleri yapıyor.

İlginçtir ki Binance, kendi yerel kripto para birimi olan BNB’yi Binance Uganda borsasında delist etmişti.

Daha fazla borsa haberi için Borsa Haberleri: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar