Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63415.39
4.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3057.18
2.85%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.64
4.81%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.2
4.87%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Artık ABD’de En Popüler 4. Yatırım Aracı!

Bitcoin burada da altının ilerisinde!

Clock
Paylaş
Bitcoin Artık ABD’de En Popüler 4. Yatırım Aracı!

Japon kripto para borsası Bitflyer, ABD’deki Bitcoin ve kripto para birimlerine olan eğilimlere dair bir araştırma makalesi yayınladı.

Bitflyer’ın yaptığı ankette, ABD’li vatandaşlar ve Japon vatandaşlar arasında ayrımı gözler önüne süren bir detay vardı.

728×90 muhabbit - Bitcoin Artık ABD'de En Popüler 4. Yatırım Aracı!300x250 muhabbit - Bitcoin Artık ABD'de En Popüler 4. Yatırım Aracı!
btc japon muhabbit 1200x512 - Bitcoin Artık ABD'de En Popüler 4. Yatırım Aracı!
Kaynak: bitFlyer

Amerikan vatandaşlarının %76’sı kripto para birimlerine olumlu bir bakış açısı sergilerken, Japon vatandaşlarının %78 i kripto para birimlerine olumsuz bir bakış açısı sergiliyor.

Bu zıt grafik, iki piyasanın kripto para birimlerini kabul etme konusundaki uzaklığını gözler önüne sermiş bulunuyor. Araştırma, anketin ne zaman yapıldığını söylemiyor, ancak son aylarda BTC’nin yükselişinin, ABD’de bir bütün olarak kripto para birimlerine olan ilginin artmasında katkıda bulunduğunu göstermekte.

Kripto paralara ve güvenli varlıklara artan ilgili vurgulayan araştırma, ABD’deki insanların %82’sinin finansal varlıklara yatırım yaptığını gösteriyor. Bu arada Pew isimli bir analiz firması, bu rakamın birkaç ay önce sadece %52 olduğunu göstermişti. Görünüşe göre COVID ile beraber, insanların emtialara olan bakış açısı değişmiş durumda.

Yatırımcıların tercihine göre Bitcoin ve kripto para birimleri, Hisse senetleri, 401k ve gayrimenkulün ardından 4. sıraya yerleşmiş durumda. Bu sıra değişikliği ile beraber altın, Bitcoin ve kripto para birimlerinin altında kaldı.

ABD vatandaşlarının aksine ilginç bir şekilde, Japon vatandaşlarının %69’u finansal varlıklara yatırım yapmıyor.

2021 yılına genel bir bakış atacak olursak, Amerikalıların %68’i yatırım faaliyetlerini artırmayı planlarken, Japonların yalnızca %18’i bunu planlıyor. Her iki nufusunda yatırımlarını artırmayı planlamayan kesimlerine bakacak olursak, ABD’liler COVID gerçeğinin getirdiği finansal yetersizlik sebebi ile yatırım yapmayacağını söylerken, Japonlar’da yatırım araçlarındaki riskler sebebi ile yapmayacaklarını belirtiyor.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar