Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63514.33
5.70%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3064.25
3.85%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.73
6.40%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $548.9
5.90%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Arzının Yüzde 17’si 7 Yıldır Hareketsiz!

Unutulan BTC’lere ne olacak?

Clock
Paylaş
Bitcoin Arzının Yüzde 17’si 7 Yıldır Hareketsiz!

Glassnode’dan edindiğimiz bilgiler, Bitcoin arzının önemli bir kısmı yedi yıldan uzun bir süredir hareketsiz durumda olduğunu gösteriyor.

Glassnode’un bir göstergesi olan “HODL Wave“, 7 yıldan uzun süredir hareketsiz kalan Bitcoin arzının, %17’lik bir oranı temsil ettiğini söylüyor.

728×90 muhabbit - Bitcoin Arzının Yüzde 17'si 7 Yıldır Hareketsiz!300x250 muhabbit - Bitcoin Arzının Yüzde 17'si 7 Yıldır Hareketsiz!

Bu gösterge, Bitcoin işlemleri arasındaki süreyi izler ve belirli bir kripto paranın taşınmadan önce ne kadar süre ile aynı adreste tutulduğunu gösterir.

HODL Wave, 3.3 milyondan fazla Bitcoin’in yedi yıldan uzun bir süre boyunca yerinde durduğunu söylüyor. Bu miktarın piyasalarda olan değeri ise 160 milyar $’a tekabül etmekte.

Analistlerin görüşlerine göre hareketsiz duran arz, daha iyi fiyat beklentisi içinde bulunan kullanıcılara ait olmayabilir. Geçtiğimiz yıllarda çok sayıda Bitcoin, ölümler ve unutkanlıklar dolayısıyla oldukları yerde kaldı.

Bu cüzdanların birçoğu kripto para birimini ya çok düşük bir fiyattan satın aldı ya da madencilik ile elde etti. Bununla beraber, ölümler ve unutkanlıklar dolayısıyla bu cüzdanlara erişim artık mümkün değil. Tahmin ettiğiniz gibi 2013 yılına kadar Bitcoin, çoğu insan tarafından “çerez parası” olarak görülüyordu.

Chainalysis tarafından geçtiğimi sene yayınlanan bir rapor, kayıp Bitcoin miktarının biraz daha yüksek olduğunu iddia etti ve piyasada sadece 3.5 milyon Bitcoin’in “aktif” bir şekilde işlem gördüğünü belirtti. Chainalysis’e göre, 11.4 milyon Bitcoin, “uzun vadeli” bir yatırım olarak tutuluyor.

Fakat, elbette bu Bitcoin sahipleri aynı zamanda potansiyel bir kullanıcı durumunda. Sonuçta bu cüzdanlardaki Bitcoinler, pazara her an giriş yapabilecek potansiyele sahip.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar