Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56116.73
9.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3222.07
3.73%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.27
5.54%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.2
2.24%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin ETF’si SEC Tarafından Onaylandı!

Kripto para piyasasında tarihi gün! İlk Bitcoin ETF’si SEC tarafından onaylandı!

Clock
Paylaş
Bitcoin ETF’si SEC Tarafından Onaylandı!

ProShares Bitcoin ETF’si, SEC tarafından onay alan ilk Bitcoin ETF’si oldu. Dün gece Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin ETF’sine onay verdi. Daha önce SEC’e, birçok kez farklı şirketler tarafından ETF başvurusu yapıldı. Ancak SEC, sürekli bu başvuruları erteliyordu veya uzun süre inceledikten sonra reddediyordu. Yaz aylarının başında Proshares, Bitcoin ETF’sine başvurmuştu. Onay alan ETF ile birlikte varlık yönetim şirketi olan Proshares’in, önümüzdeki hafta ETF işlemlerine başlaması bekleniyor. Ayrıca belirtmek gerekir ki ProShares, 2006’dan beri ETF hizmeti veriyor.

Binance BannerBinance Banner

Dün gece kripto para piyasasının tarihi bir an yaşadığını söyleyebiliriz. ETF ile birlikte yatırımcılar, direkt BTC almak yerine BTC ile alakalı fonu alarak riskini hem azaltmış hem de güvenli bir yatırım yapabilecek. Bitcoin ETF’si ile büyük kurumsal yatırımcılar, kripto para piyasasına dolaylı yoldan yatırım yapabilecek. Bununla birlikte kripto para sektörünün piyasa değeri, ETF onayından sonra artış öngörülebilir.

ProShares’in Bitcoin ETF’si, Grayscale’in GBTC’sine benzer şekilde çalışacak. ETF, BTC’nin fiyatını doğrudan takip etmek yerine vadeli işlemler fiyatını takip edecek. Bununla birlikte SEC Başkanı Gary Gensler, yatırımcıların haklarını korumak için kuralları daha da geliştireceğini belirtti.

İlginizi Çekebilir: ETF Nedir?

ETF NEDİR?

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar