Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53601.09
3.98%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3140.54
2.58%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.78
5.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396
2.54%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Bitcoin Finans Sistemine Olan Güvensizlikten Yararlanacak!

Doların tahtı sallanıyor!

Clock
Paylaş
Bitcoin Finans Sistemine Olan Güvensizlikten Yararlanacak!

Büyük Amerikan yatırım bankası Morgan Stanley’den bir stratejiste göre, Bitcoin (BTC) dünyanın rezerv para birimi olan ABD doları için önemli bir tehdit.

Morgan Stanley Investment Management’in baş stratejisti Ruchir Sharma, dolar saltanatının geleneksel finanstaki küresel güvensizlik sebebi ile sona ereceğine ve Bitcoin’in bu güven eksikliğinden yararlanacağını söylüyor.

Binance BannerBinance Banner

Sharma, The Financial Times’daki 9 Aralık tarihli bir makalede, dünyanın rezerv para birimlerinin tarihi hakkında kısa bir konuşma yaptı ve doların tarihinin tam 100 yıl sürdüğüne dikkat çekti. Stratejiste göre, diğer büyük itibari para birimleri dünyanın güvenini kazanmakta başarısız oldu ve bu birimlerin, doların halefi olmadığının altını çizdi.

Sharma, yeni bir merkezi olmayan para sınıfının, dolarının üstünlüğüne tehdit oluşturabileceğini söyledi. Bitcoin, salgının ortasında Mart ayından bu yana fiyatını dört katına çıkararak 2020’nin en iyi yatırım araçlarından biri oldu.

Doların hükümdarlığı, dünyanın geri kalanı ABD’nin borçlarını ödemeye devam edebileceğine dair güvenini kaybetmeye başladığında muhtemelen sona erecek. Pandemi geçtiğinde bile ABD’nin para basması muhtemel. Güvenilir olsun ya da olmasın Bitcoin, geleneksel alternatiflerde artan güvensizliklerden kazanç elde edecek.

Sharma ayrıca, Bitcoin’in benimsenmesinin yatırımdan uluslararası ticarete ve diğer kullanım durumlarına doğru giderek arttığını vurguladı. Stratejist, “Son haftalarda PayPal ve Venmo iştirakı, gelecek yıl ödeme olarak kabul edeceği Bitcoin’i depolamaya başladı bile.” diye sözlerine devam etti.

Stratejist, merkez bankalarını iktidar konumlarını korumak istiyorlarsa para politikalarına daha fazla dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Morgan Stanley’in kıdemli stratejistinin düşünceleri size neler ifade ediyor? ABD dolarının hegomanyası sona ererse yerine geçecek olan para birimi Bitcoin olabilir mi?

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar