Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63726.41
2.74%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3484.05
1.17%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.35
-3.02%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.7
0.80%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin ile Petrol Zengini Olmak Artık Mümkün

Clock
Paylaş
Bitcoin ile Petrol Zengini Olmak Artık Mümkün
Petrol fiyatlarının düşmesi, Bitcoin sahiplerini zengin yaptı. Ham petrol fiyatında yaşanan gerilemeden sonra, trajikomik görüntüler meydana geldi. BTC’ye yatırım yapan kullanıcılar ufak çaplı zengin oldu. Durumu daha net özetleyecek olursak; kullanıcılar, 1 BTC ile 600’den fazla varil sahibi olabilir hale geldi.
Petrol son yılların en kötü günlerini geçiriyor. Ham petrolde yaşanan aşağı yönlü hareket, piyasayı resmen 37 yıl önceye götürdü. Negatif yönlü hareketlerin yaşanmasındaki en büyük etken ise, corona virüsü. Salgın dünyanın başına bir kara bulut gibi çökmüş ve bilinen tüm sistemleri adeta yerle bir etmiş durumda. Bir kriz çözülmeden, başka bir kriz peşin sıra geldi. En sonunda gelinen süreçte ekonomik buhranlar yaşandı.
Amerika, petrol rezervinde sıkıntı çekince ortaya istenmeyen rakamlar çıktı. Gelen ham petrolü depolama noktasında çaresiz kalan süper güç, çareyi fiyatları düşürmekte buldu. Ancak petrolde yaşanan indirimler ve azalmalar, yine çözüm olmadı. Satışların yeteri kadar gerçekleşmemesi sonucunda, fiyatların 10 dolar seviyelerine kadar inmesine neden oldu.

Bitcoin Sahipleri Yaşanan Durumdan Memnun

Petrolün ve doların dalgalanması kripto para sahiplerine yarıyor. Bitcoin ve türevleri yaşanılan krizden istifade ediyor. ABD Hükümeti’nin dolar basma kararıyla kripto paraların daha da yükseleceği bazı analistler tarafından düşünülmekte. 
Ham petrolün varil fiyatı yeni haftaya başladığımızda 11,37 dolar olarak açıklandı. Bu rakam ile 1983 tarihi yeniden tekerrür etti. Analist ve uzmanlara göre petrolün varil fiyatı 10 doların da altına düşecek. Ham petroldeki fiyatın iyice erimesi, kripto para yatırımcısını sevindirdi. Kullanıcılar petrolün düşmesiyle birlikte BTC’nin artacağı görüşünde. 

Ethereum da Petrolü Solladı

Ham petrol karşısında değerlenen tek kripto para Bitcoin değil. Kripto piyasasının en önemli ikinci oyuncusu olan Ethereum da petrolü solladı. 1 ETH ile 15’in üzerinde varil petrol alınabiliyor. 
İyice düşüş yaşayan petrole kim dur diyecek bilinmiyor. Corona virüs geçmediği takdirde petroldeki düşüş devam edeceğe benziyor. Bu durumdan en çok etkilenen ülke Amerika olacak gibi.

Binance BannerBinance Banner
Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar