Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62325.45
2.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3443.09
2.40%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.37
1.64%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $410.5
1.41%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Madenciliği İşlem Ücreti Gelirleri Artışta!

Geçtiğimiz Ekim ayında Bitcoin madencileri işlem ücreti gelirlerinde büyük bir artış gördü.

Clock
Paylaş
Bitcoin Madenciliği İşlem Ücreti Gelirleri Artışta!

Lider kripto para birimi Bitcoin’in madenciliği Proof of Work yani PoW’a dayanmaktadır. PoW’da her bloğun algoritmasının çözülmesi için harcadığınız işlem gücüne göre bir pay alırsınız. Bitcoin madenciliğinde Bitcoin olarak dağıtılan bu pay, madencilik ödülü olarak da geçer. Her çözülen algoritma ile kazılan blok sonrası toplam Bitcoin sayısı azalmakta bu da verilecek olan ödülü daha önemli hâle getirmekte. Bununla birlikte gittikçe azalan Bitcoin bloklarını kazmak da zorlaşıyor. Hash rate her geçen gün kendi rekorunu kurmaya devam ediyor.

İlginizi çekebilir: Kripto Para Madenciliği

Binance BannerBinance Banner

Bitcoin Hash Rate’i

Coinmetrics’ten alınan son verilere göre, Bitcoin madenciliğinden elde edilen gelirin payı 2018 yılı Ocak ayından bu yana en yüksek seviyeye çıktı. Ekim ayında yaklaşık %12 olarak hesaplanan gelir payının kayda değer bir sıçrama yaşayan Bitcoin işlem ücretleriyle örtüşen bir veri olduğu gözlenmektedir.

Toplam madencilik gelirinin Bitcoin işlem ücreti yüzdesi

The Block’un Coinmetrics üzerinden elde ettiği verilerle oluşturduğu grafiklerde de aylık olarak madencilerin geliri ve Bitcoin işlem ücretlerinin yüzdeleri yer almakta. Madenciler sınırlı sayıdaki blokların algoritmalarını çözmek için birbirleriyle rekabete girerek daha fazla işlem gücü harcıyor. Bu da ağın yoğunlaşmasına ve Blockchain işlem ücretlerinin artmasına neden olmaktadır.

Aylık Bitcoin madencisi geliri

Halving öncesi dönemde, halving sonrası arz açığı meydana gelirse madencilerin kazançlarının artacağı tahmin ediliyordu. Şu anki duruma bakıldığında tahminlerin doğru çıktığı söylenebilir. Tahminlerin bir sonraki aşaması ise diğer kripto para birimlerini kazan madencilerin ilgisinin Bitcoin’e yönelmesi ve Bitcoin madenciliği yapan kitlenin çoğalması oluyor.

Daha fazla Bitcoin madenciliği haberi için: Bitcoin Madenciliği Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar