Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66394
0.29%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3264.6
2.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.17
1.87%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $614.7
0.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bitcoin Madencilik Gelirlerinde Artış Yaşanıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin cephesinde yaşanan yükselişler ise Bitcoin madencilerinin yüzlerini güldürmeye başladı.

Clock
Paylaş
Bitcoin Madencilik Gelirlerinde Artış Yaşanıyor!

Kripto para piyasaları üzerinde uzun süredir devam eden kara bulutlar 2023 yılının gelmesiyle birlikte aydınlanmaya başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin cephesinde yaşanan yükselişler ise Bitcoin madencilerinin yüzlerini güldürmeye başladı.

Kripto para piyasasındaki düşüşler sonrası kripto para madencileri oldukça zor günler yaşayarak, faaliyetlerini durdurmaya kadar gitmişti. Madencilerin bir yıldır süren hayatta kalma mücadelesi ise meyvesini vermeye başladı. 2023’ün ilk ayından itibaren Bitcoin madenciliği topluluğu, madencilik ödülleri ve işlem ücretleriyle %50’lik bir gelir artışı yaşadı.

728×90 muhabbit - Bitcoin Madencilik Gelirlerinde Artış Yaşanıyor!300x250 muhabbit - Bitcoin Madencilik Gelirlerinde Artış Yaşanıyor!

Hatırlayacağınız üzere 28 Aralık 2022 tarihinde Bitcoin madencilik geliri, Ekim 2020 tarihinden bu yana ilk kez 13,6 milyon dolara düşmüştü. Bu durum neticesinde birçok madencilik şirketi üzerlerindeki mali baskıya dayanamayıp faaliyetlerini durdurmaya gitmişti.

Bitcoin madencileri 2021 yılında yaşanan boğa sezonunda büyük krediler çekip yüklü borçların altına girmişlerdi. Sonrasında ayı piyasasının yaşanması ise madencilik şirketlerinde büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. Hashrate Index’ten alınan verilere göre, en yüksek borcu olan 10 Bitcoin madencilik şirketinin toplam borcunun 2,6 milyar dolar olduğu kamuoyuna yansımıştı.

Borçlu madencilik şirketleri arasında en yüksek borcu olan şirket ise 1,3 milyar dolar ile Core Scientific olmuştu. İkinci sıradaki madencilik şirketi Marathon ise 851 milyon dolarla listenin 2. sırasında yerini almıştı. Üçüncü sıradaki Greenidge ve diğer borçlu şirketler ise borcu azaltmak için yeniden yapılandırma süreçlerine girmişlerdi.

İlginizi Çekebilir: Halka Açık Bitcoin Madencilik Şirketlerinin Borcu 4 Milyar Dolar Oldu!

Madencilik Gelirlerinde Yüzde 50’lik Artış Yaşandı!

Yeni Nesil Madencilik Ekipmanlari Günlük 8 a Varan Kar Elde Ediyor 1 1200x600 - Bitcoin Madencilik Gelirlerinde Artış Yaşanıyor!

Bitcoin madencilik geliri 1 Ocak 2023 tarihinde 15,3 milyon dolar iken milyon dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı. sıçradı. Merkezi olmayan Bitcoin ağını güçlendirmek ve güvence altına almak için daha fazla madenci katıldıkça, hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmaya devam ediyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar