Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65298.22
1.53%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3149.59
2.85%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.5
3.02%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $569.4
1.35%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin Rallisinin En Büyük Sebeplerinden Biri Silikon Vadisi!

Silikon Vadisi, Bitcoin’e etki ediyor!

Clock
Paylaş
Bitcoin Rallisinin En Büyük Sebeplerinden Biri Silikon Vadisi!

Bitcoin (BTC), büyük bir yükselişten sonra güçlü bir ivmelenme göstermeye devam ediyor. Önemli veri kaynakları, yükseliş trendinin son aylarda akıllı para ile beslendiğini gösteriyor.

Görünüşe göre ana akım yatırımcılar, BTC’nin fiyatının 15.000$’ı aştığı zamanlarda BTC’ye yatırım yapmış gibi görünüyor.

728×90 muhabbit - Bitcoin Rallisinin En Büyük Sebeplerinden Biri Silikon Vadisi!300x250 muhabbit - Bitcoin Rallisinin En Büyük Sebeplerinden Biri Silikon Vadisi!

2017’de Bitcoin’in fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında, perakende talep zirveye ulaşmıştı. Google Trends’in sağladığı verilere göre, ana akım medyanın Bitcoin ile olan ilişkisi 2020 senesinde ciddi anlamda arttı.

Bu kez, Google Trende listesinde “Bitcoin” kelimesine olan ilgi nispeten düşükken, blockchain üzerindeki veriler ve akıllı para konusu popüler.

Yüksek Profilli Yatırımcılar Bitcoin Alıyor!

Blockchain analisti Willy Woo‘nun düşüncelerine göre, bu sene Bitcoin alan yatırımcıların çoğu yüksek profilli ve yüksek net değere sahip olan kişiler oldu.

image 1024x653 - Bitcoin Rallisinin En Büyük Sebeplerinden Biri Silikon Vadisi!
Bitcoin’in Ortalama Transfer Hacmi. Kaynak: Glassnode

Balinalar BTC satın aldıklarında, genelde OTC piyasası aracılığı ile işlemlerini yaparlar. Zaman, spot ve türev piyasalar, OTC marketin popülaritesini yakalamaya başladı.

Woo sözlerine şu şekilde devam etti:

Bu rallinin sebebi sizce ne? Kesinlikle yüksek profilli yatırımcılar Bitcoin satın almaya başladı. Net değeri yükselen yatırımcılara bakarsanız bunu anlayabilirsiniz.

Balinaların perakende yatırımcıların önündeki eğilimi iyimser, çünkü Bitcoin’in hala yeni ortaya çıkan boğa aşamasında olduğunu gösteriyor. Yeni perakende ve ana akım yatırımcılardan gelen büyük sermaye henüz kripto piyasasına girmedi.

Başka bir Glassnode analizi ise benzer bir eğilimi göstermekte. 100 BTC’den fazla tutan BTC adreslerinin sayısı, 16.271 ile son yedi ayın en yüksek seviyesinde.

image 1 1024x512 - Bitcoin Rallisinin En Büyük Sebeplerinden Biri Silikon Vadisi!
100 BTC’nin Üzerinde BTC Tutan Adreslerin Sayısı. Kaynak: Glassnode

Fonlar Bitcoin’in Tarafında

Son birkaç aydır sürekli olarak BTC satın alan balinalar durumdan memnun. Ancak Woo, yeni balinaların sayısının arttığına vurgu yaptı.

Büyük miktarlarda BTC içeren adreslerin sayısı artarsa, analistler bunu yeni balinalarda genel bir artış olarak görmekte.

Bitcoin biriktiren daha yüksek net değerli bireylerdeki artış, BTC etrafındaki son kurumsal çılgınlığın başlangıcı ile aynı zamana denk gelmekte.

Square’in 50 milyon $’lık BTC satın almasının ardından, BTC piyasasındaki yüksek net değerli yatırımcıların sayısı gözle görülür bir şekilde arttı.

Daha fazla Bitcoin haber için: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar