Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51743.37
1.19%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3069.17
3.67%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.22
2.28%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $384.8
1.16%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin, Rus Rublesine Karşı Tüm Zamanların En Yükseğinde!

Clock
Paylaş
Bitcoin, Rus Rublesine Karşı Tüm Zamanların En Yükseğinde!

Kripto para piyasalarında devam eden yükselişin ortasında Bitcoin (BTC), Rusya’nın ulusal para birimi olan Rus rublesine karşı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak başka bir kilometre taşı elde etti.

Kripto takip sitesi CoinGecko’dan alınan verilere göre, Bitcoin, Rus rublesine karşı başka bir tarihi zirveyi kırdı ve yaklaşık 1.157.000 ruble olan önceki en yüksek seviyesini geçti. CoinGecko’ya göre, Bitcoin 16:00 UTC itibarıyla 1.160.000’ın üzerinde değere sahipti.

Binance BannerBinance Banner

BTC / RUB Fiyat Grafiği. Kaynak: CoinGecko

Bitcoin’in yeni en yüksek seviyesi, kripto piyasasında yaşanan büyük bir yükseliş ile birlikte geldi. Dijital para, Ocak 2018’in başından bu yana ilk defa 14.700 $’ı geçti. CoinGecko tarafından alınan verilere göre, Bitcoin şu anda 15.000 $’ı geçmiş durumda. Yayın sırasında 15.900 $’dan işlem gören kripto para, ivmelenmeye devam ediyor.

Ruble, dolar karşısında zayıfladığında, yeni tüm zamanların en yüksek seviyesi sadece Bitcoin’in muazzam büyümesine dayanmıyor. Bitcoin’in ruble karşısındaki fiyatının önceki en yükseği, Bitcoin’in 20.000 $’lık rekor düzeyine ulaştığı 2017 senesinde kaydedilmişti. O sırada, ABD doları yaklaşık olarak 59 rubleye eşitti. ABD başkanlık seçimleri sırasında Ruble büyük bir düşüş gerçekleştirdi ve şuan bir dolar yaklaşık 77 rubleye eş değer.

Rus rublesi, devam eden kripto rallisi ve yükselen enflasyon ile birlikte Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi ile karşılaşan tek itibari para birimi değil. Girişimci ve piyasa yorumcusu Alistair Milne’ye göre, Bitcoin fiyatı Ekim 2020’de Brezilya, Türkiye ve Arjantin gibi yedi ulusal para birimine karşı rekor kırdı. 22 Ekim’de Milne, Bitcoin’in yakında Rusya ve Kolombiya yerel para birimlerinde yeni bir tüm zamanların en yükseğine ulaşacağını tahmin etmişti.

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar