Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62305.99
4.95%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3326.24
4.96%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.02
4.65%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $553.3
3.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin’de Puell İndikatörü Yeşili Yaktı! Yükselişe İşaret Mi?

2012 yılında bugüne toplamda 5 kez yeşil ile belirtilmiş bölgeye gelen indikatör, ardından önemli yükselişler getirmiş görünüyor.

Clock
Paylaş
Bitcoin’de Puell İndikatörü Yeşili Yaktı! Yükselişe İşaret Mi?

Bitcoin (BTC) tarafında halving sonrasında henüz sert bir hareket görülmemişken önemli bir indikatör yeşile dönmüş durumda.

Puell Multiple olarak isimlendirilen indikatör Bitcoin arzı, Bitcoin madencileri ve madencilik ödülleri ile ilişkili bir sonuç ortaya koymakta. Hesaplama ise basitçe anlatmak gerekirse günlük çıkarılan Bitcoin değerinin (USD olarak) 365 günlük çıkarılma değerine bölünmesi olarak açıklanabilir.

728×90 muhabbit - Bitcoin'de Puell İndikatörü Yeşili Yaktı! Yükselişe İşaret Mi?300x250 muhabbit - Bitcoin'de Puell İndikatörü Yeşili Yaktı! Yükselişe İşaret Mi?

Screenshot 1 13 - Bitcoin'de Puell İndikatörü Yeşili Yaktı! Yükselişe İşaret Mi?

2012 yılında bugüne toplamda 5 kez yeşil ile belirtilmiş bölgeye gelen indikatör, ardından önemli yükselişler getirmiş görünüyor. Yeşil bölgeye son düşüş ise 13 Mart tarihinde yaşanılan düşüş ile gerçekleşmiş. Bildiğiniz üzere 13 Mart’ta Bitcoin, 3000 $ seviyelerine kadar düşüş göstermişti. Sonrasında gelen toparlanma ile birlikte Bitcoin 10,000 $ seviyelerine kadar çıkmayı başarmıştı.

Bir önceki yeşil alana giriş ise Aralık 2018’de gerçekleşmiş. Bu dönemde de uzun süre 6,000 $ seviyesinde tutunan Bitcoin, gelen sert bir hareket ile 3,000 $ seviyelerine “merhaba” demişti. Devamındaki süreçte ise önemli bir “Bitcoin rallisi” gerçekleşmiş, fiyat 12,000 $ seviyelerine kadar çıkmayı başarmıştı.

Yaşadığımız halving ile birlikte blok ödüllerinin yarı yarıya azalması ile birlikte, grafikte de önemli bir düşüş ile birlikte yeşil alana tekrar giriş yapmış durumdayız.

Puell Multiple indikatörü özelinde yeşil alan, geçmişteki hareketleri göz önüne alındığında oldukça “bullish” bir görüntü çizmekte.

Hash Rate Düşüşü Olumsuz Bir İzlenim Yaratıyor

Madencilik ödüllerinin yarı yarıya azalması ile birlikte genel piyasa beklentisi halen Bitcoin’in yükseleceği yönünde iken, hash rate tarafında yaşanan düşüş ise bazı analistler tarafından yeni bir düşüş olarak yorumlanmakta.

Bitcoin’in sıradaki hareketi için sizin yorumunuz nedir?

 

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar