BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Bitcoin’de Yön Ne Olacak? Short ve Long Pozisyonlar Ne Durumda?

Bitcoin fiyatı an itibarıyla 17,750 $ seviyelerinde bulunuyor. Dün sabah saatlerinde 18,500 $ seviyelerinden gelen sert satış ile 17,000 $ seviyelerine gerileyen Bitcoin’de 17,750 $ seviyeleri karar bölgesi gibi görünüyor.

Yayın:

-

bitcoin

Bitcoin’de yön ne olacak? Lider kripto para biriminde kırılım hangi tarafa doğru olacak?

Bitcoin fiyatı an itibarıyla 17,750 $ seviyelerinde bulunuyor. Dün sabah saatlerinde 18,500 $ seviyelerinden gelen sert satış ile 17,000 $ seviyelerine gerileyen Bitcoin’de 17,750 $ seviyeleri karar bölgesi gibi görünüyor.

İLK 100 KRİPTO PARA BİRİMİ

Long ve Short Pozisyonlar Ne Durumda?

Huobi’de Perpetual Swap tarafında açık pozisyonların yüzde 45’ini long pozisyonlar oluşturuyor. yüzde 54.9’luk kısım ise short pozisyonlar. Son 24 saat içerisinde long pozisyonlarda yüzde 3’e varan bir azalma görülürken, short pozisyonlarda artış görülmekte.

Huobi Futures tarafında ise long pozisyonlar açık pozisyonların yüzde 49’unu oluşturmakta. Son 24 saat içerisinde ayda değer bir denge değişimi görülmezken, short pozisyonlar ise açık pozisyonların yüzde 51’ini oluşturmakta.

Binance Perpetual Swap tarafında ise long pozisyonlar daha baskın görünüyor. Açık pozisyonların yüzde 54.6’sını long pozisyonlar oluştururken, long tarafında son 24 saat içinde yüzde 2’lik bir kayıp görünüyor.

Long vs Short

Açık Pozisyon Miktarı Hakkında

Binance tarafında açık pozisyon miktarı son 24 saatte 24 Milyon $ azalarak 698 Milyon $ seviyelerine gerilemiş durumda. Bybit tarafında son 24 saatte 26 Milyon $’lık artış görülürken, 641 Milyon $’lık açık pozisyon bulunuyor.

BitMEX’te 412 Milyon $’lık açık pozisyon ile son 24 saatte yüzde 4’lük artış yaşamış durumda.

Açık Pozisyon Miktarı

Fear&Greed Endeksi

Fear& Greed Endeksi’ne göre Greed (Açgözlülük) zirve yapmış durumda. Son bir haftadır oldukça yükselen endeks verileri an itibarıyla son dönemdeki en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

Korku&Açgözlülük Endeksi

Sizce Bitcoin’de yön neresi olacak?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Bitstamp XRP Spark Token Dağıtımını Destekleyecek!

Flare Network tokeni olan Spark Token’ın 12 Aralık’ta alınan cüzdan görüntüleri sonrasında dağıtılması planlanıyor.

Yayın:

-

Bitstamp Kripto Para Borsası

Kripto para borsası Bitstamp, XRP tutanlara verilecek olan Spark Token “airdrop”unu destekleyeceğini açıkladı.

Flare Network tokeni olan Spark Token’ın 12 Aralık’ta alınan cüzdan görüntüleri sonrasında dağıtılması planlanıyor.

Spark Token dağıtımı halihazırda Poloniex, Uphold gibi birçok platform tarafından da destekleniyor. Binance, Huobi ve OKEx gibi borsalar ise konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmış değil.

Airdrop zamanına oldukça az bir zaman kalmışken XRP fiyatında da ciddi bir ivmelenme yaşandı. Son iki gün içinde yüzde 100’den fazla artış yaşayan XRP, Tether’ı geçerek yeniden üçüncü sıraya yerleşmiş durumda.

XRP an itibarıyla 0.54 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Dev Rus Şirketi Gazprombank İsviçre’de Bitcoin Ticaretine Başladı!

Gazprombank (İsviçre), müşterileri için tamamen düzenlenmiş bir kripto para birimi yatırımı ve hesap yönetimi çözümü sunan ilk bankalardan biri oldu.

Yayın:

-

Rusya’nın en büyük bankalarından birinin yan kuruluşu olan Gazprombank İsviçre, İsviçre düzenleyicilerinin onayının ardından Bitcoin işlem hizmetini pilot olarak kullanmaya başladı.

19 Kasım tarihinde yapılan bir duyuruya göre Gazprombank, yeni kripto para birimi çözümünü fintech firması Avaloq ve kripto saklama sağlayıcısı Metaco gibi uzun süredir devam eden ortaklarıyla işbirliği içinde sunacağını bildirdi.

Gazprombank İsviçre CEO’su Roman Abdulin yaptığı bir açıklamada, yeni hizmetin kripto para işlemlerini geleneksel varlıklarla yapılan işlemler kadar kolay hale getirmeyi amaçladığını söyledi. CEO ayrıca şu açıklamayı yaptı:

“Dijital varlıklar, müşterilerimiz ve küresel ekonomi için giderek daha önemli hale gelecek. Küresel kripto ve blockchain ekosisteminin daha da geliştirilmesi için önde gelen İsviçre merkezli kuruluşlarla birlikte çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Gazprombank İsviçre, ilk BTC işlemlerini başlatmanın yanı sıra, bankanın sanal varlık hizmet sağlayıcıları (VASP) için yasal uyumluluğa odaklanan büyük bir endüstri birliği olan OpenVASP’ye katıldığını da duyurdu.

2019 yılının sonlarında başlatılan OpenVASP, VASP’lere  Finansal Eylem Görev Gücü tarafından getirilen “seyahat kuralı” olarak adlandırılan Kara Para Aklamayı Önleme yönetmeliğine uymada yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Duyuruya göre Gazprombank İsviçre, İsviçre kripto borsası Bitcoin Suisse ve yerel kripto bankası Sygnum gibi büyük endüstri firmalarının yanı sıra OpenVASP’ye katılan ilk bankacılık kurumu oldu.

Gazprombank İsviçre’den gelen bu son haber, bankanın İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu’ndan kurumsal ve kurumsal müşterilerine Ekim 2020’nin sonlarında kripto saklama ve ticaret hizmetleri sunmak için onay almasının hemen ardından geldi. Tamamen Rusya merkezli Gazprombank’a ait olan Gazprombank’ın İsviçre 2018 yılından itibaren İsviçre’de kripto hizmetleri başlatmaya hazırlandığı biliniyor.

Bunun yanında Gazprombank, yurtdışında kripto ve blockchain ile ilgili hizmetlere öncülük eden tek Rus bankası değil. Eylül 2020’de, ülkenin en büyük devlet bankası olan Sberbank, İsviçre’deki yan kuruluşu aracılığıyla emtia ticareti finansmanı için blockchain tabanlı bir platforma katıldığını duyurmuştu.

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.