Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62113.77
1.17%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2999.21
-0.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.78
-1.89%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $543
-0.80%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin’in Madencilik Zorluğu, Rekor Seviyeye Ulaştı!

Bitcoin madencilik zorluğu, yeni madencilik cihazları ile birlikte rekor kırdı.

Clock
Paylaş
Bitcoin’in Madencilik Zorluğu, Rekor Seviyeye Ulaştı!

Bitcoin’in madencilik zorluğu, yaklaşık olarak %6’lık bir artıştan sonra 2 Nisan 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bu durum, yeni nesil ASIC’lerin kullanılabilir hale gelmesinden itibaren, Bitcoin madencileri için kazançlarda rekor bir ayı geçirmesini takip eden bir gelişme olarak görülüyor.

728×90 muhabbit - Bitcoin'in Madencilik Zorluğu, Rekor Seviyeye Ulaştı!300x250 muhabbit - Bitcoin'in Madencilik Zorluğu, Rekor Seviyeye Ulaştı!

Bilindiği üzere yeni Bitcoin madenciliği donanımı kısa süre önce piyasaya çıktı ve kullanılmaya başladı.

Veriler, ağın madencilik zorluğunun bugün 23.14 trilyon‘a ulaştığını ve 20 Mart’taki rekora kıyasla %5.82‘lik bir artış görüldüğünü ortaya çıkardı. Bunun yanında, Bitcoin ağındaki 14 günlük ortalama hash oranı, 20 Mart’ta 156 exahash saniyeden (EH / s) şu anda 165 EH / s’ye yükselmiş durumda. Bu, Bitcoin ağını güvence altına alan tüm madencilerin, yeni bir blok madenciliği için doğru cevabı hesaplamak üzere saniyede ortalama 165 milyon trilyon defa hash denemesi yaptıkları anlamına geliyor. 

Son iki haftada yeni eklenen 9 EH / sn’lik bilgi işlem gücü, Bitmain’in AntMiner S19 Pro gibi en yeni nesil Bitcoin madenciliği ekipmanının yaklaşık 90.000 adedinin toplamda sağlayabileceğine eşdeğer.

En son madencilik donanımının fiyatları, hem artan talep seviyesi hem de devam eden küresel çip kıtlığı nedeniyle Kasım ayında ön sipariş fiyatlarına kıyasla beş kat daha fazla prim yapmış durumda. 

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Compass madenciliği CEO’su Whit Gibbs şu ifadelere yer verdi:

“Bugünün orta derecede büyük zorluk artışı şaşırtıcı değil ve gecikmiş makine sevkiyatları gelmeye ve konuşlandırılmaya başladıkça bu durumun bu yıldan itibaren 2022’ye kadar daha sevindirici hale gelmesini bekliyorum.”

Yaşanan bu madencilik zorluğunun yanında lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı şu an 59.400 $’dan işlem görüyor.

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar