BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Bitcoin’in Hash Oranı Tüm Zamanların En Yükseğinde!

Bitcoin’in yükselişi, sadece fiyat değil!

Yayın:

-

Bitcoin'in Hash Oranı

Bitcoin’in fiyatı yükselirken, rekor kıran tek metrik fiyat olmadı. Bitcoin’in hash oranı tüm zamanların en yükseğine ulaşmış durumda.

Blockchain.com’dan alınan verilere göre, 7 günlük ortalama Bitcoin hash oranı şu anda saniyede yaklaşık 148 EH/ s civarında. Bu rakam, madencilerin ağın her saniye güvenliğini sağlamak için harcadıkları bilgi işlem gücü miktarını temsil ediyor.

Blockchain veri analiz sağlayıcısı Glassnode, 1 Ocak’ta attığı bir tweette, Bitcoin’in Aralık 2020’de ortalama 136 EH/ s’lik hash oranını yakaladığını duyurmuştu.

Bitcoin’in hash oranı yükselişi, Kasım 2020’nin başından bu yana gözlemlenen BTC spot fiyatındaki yükselişin başlarına denk gelen analizlere uygun bir çizgi çiziyor.

O günlerde ağ, Siçuan yağmur sezonunun sonunda Çinli madencilerin mevsimsel göçünün neden olduğu bir hash rate düşüşünden yeni çıkıyordu.

Mevcut hash oranı yükselişi devam ederse ağ, %10’un üzerinde bir zorluk ayarlaması yapacak.

Bu arada Coin Metrics’e göre, aktif Bitcoin adreslerinin sayısı, Aralık 2017 boğa sezonunda elde edilen 1.19 milyon seviyesine yaklaşmakta.

BTC, Ekim ayı başlarında 10.000 $’lık fiyat bandını aştıktan sonra keskin bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Piyasa değerine göre lider kripto para, bir geri çekilme görmeden önce 35.000 $’a kadar yükseldi.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Haberler