Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65194.32
1.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3181.82
3.97%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.28
8.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $575
2.66%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin’in Yükselişi Tam Gaz Devam Ediyor!

Bitcoin 2018’den bu yana en yüksek seviyesinde!

Clock
Paylaş
Bitcoin’in Yükselişi Tam Gaz Devam Ediyor!

Gün geçtikçe benimsenme oranı yükselen Bitcoin’in yükselişi Kasım ayında da devam ediyor.

TradingView’dan aldığımız verilere göre, Bitcoin, 2020 senesinin en yüksek seviyesi olan 17.000 $’a ulaşmış durumda. Bu fiyat, Ocak 2018’den bu yana görülen en yüksek fiyat. Yaptığımız araştırmalarda gördüğümüz kadarıyla Bitcoin, son 1 hafta içinde %10 değer kazandı.

728×90 muhabbit - Bitcoin'in Yükselişi Tam Gaz Devam Ediyor!300x250 muhabbit - Bitcoin'in Yükselişi Tam Gaz Devam Ediyor!
Ekran Resmi 2020 11 17 16.10.29 1024x865 - Bitcoin'in Yükselişi Tam Gaz Devam Ediyor!
2020 Yılından İtibaren Bitcoin Fiyatı. Kaynak: TradingView

Bitcoin’in Mart ayında yaşadığı korkutucu düşüşten bu yana, gerek piyasa hakimiyeti, gerek kurumsal yatırımcı kitlesi tarafından kabul görmesiyle beraber Bitcoin’in yükselişi devam ediyor.

Bitcoin’in Mart ayında yaşadığı bu düşüşün en büyük sebebi, Corona virüs pandemisiydi. Edindiğimiz verilere göre Bitcoin, Mart ayından bu yana %250 oranında bir yükseliş göstermiş.

Pandemi paniği ile insanlar, geleneksel ve alternatif yatırım araçlarını nakite dönüştürürken, çoğu yatırım aracı hasar gördü. Ama bu alınan hasar ABD’nin değişen para politikasıyla beraber tam tersi bir hale döndü.

Bildiğiniz üzere ABD, pandami esnasında vatandaşlarına teşvik paketi adı altında dolar dağıttı. Bu dağıtılan teşvik paketinin meblağı ise 2.2 trilyon $’dı. Bu durum ile beraber, yatırımcılar alternatif değer depolarına gözlerini dikmişken, Bitcoin’in bu yatırım için en uygun aday olduğuna kanaat getirdiler.

Yaz aylarında nispeten heyecandan uzak bir profil çizen Bitcoin, asıl bombayı PayPal’ın kripto servislerini duyurduğunda patlattı. Sadece 1 gün içinde 1000 $ kadar değerlenen kripto para, birçok direnç noktasını kırtı.

Bildiğiniz üzere, PayPal geçtiğimiz hafta ABD’de kripto işlemlerini başlatmıştı. Normal şartlarda PayPal’ın planı 2021 itibarıyla kripto para servislerini platformuna getirmekti.

O günden bu güne, Bitcoin ufak tefek düzeltmelerle hayatına devam ediyordu. Geçtiğimiz günlerde Joe Biden’ın başkanlık seçimini kazanması ve yeni bir teşvik paketinin olası varlığı, kripto para birimini değerlendirdi.

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar