Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65473.64
-1.71%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3515.59
-1.44%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.41
-5.61%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $598.2
-1.51%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Bitfinex, Tether’e Olan 550 Milyon Dolar Kredi Borcunu Ödedi!

Ödemenin Ocak ayında tamamlandığı bildirildi.

Clock
Paylaş
Bitfinex, Tether’e Olan 550 Milyon Dolar Kredi Borcunu Ödedi!

Kripto para borsası Bitfinex 5 Şubat tarihinde yaptığı açıklamada, kardeş şirketi Tether’e 550 milyon dolarlık kalan kredi bakiyesini geri ödediğini duyurdu.

Açıklamada Bitfinex tarafından Tether’e Ocak ayında yapılan ödeme ile kredi borcunun kapatıldığı belirtildi.

728×90 muhabbit - Bitfinex, Tether'e Olan 550 Milyon Dolar Kredi Borcunu Ödedi!300x250 muhabbit - Bitfinex, Tether'e Olan 550 Milyon Dolar Kredi Borcunu Ödedi!

Bilindiği üzere Tether, 2018 yılında Bitfinex için 900 milyon dolarlık bir kredi açmış ve bunun 750 milyon doları borsa tarafından kullanılmıştı. Bitfinex, 2019 ve 2020 yıllarında 100’er milyon dolar olmak üzere ödeme gerçekleştirmişti.

Bitfinex genel danışmanı Stuart Hoegner tarafından yapılan açıklamada, kredinin Bitfinex’in kısa vadeli nakit ihtiyacı olduğu ve Tether‘in ticari olarak makul şartlarda borç vermeye hazır olduğu için çekildiğini söyledi. Hoegner 2019 yılında, açılan bir dava sonucunda, ödeme işlemcisi Crypto Capital’in fonları ele geçirmesinden sonra Bitfinex’in 850 milyon dolar kaybettiğini ve borsanın Tether kredi hattı aracılığıyla açığın gizlice kapatıldığını iddia etti.

Hoegner ödeme ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bitfinex’in göstermiş olduğu finansal performansı, kalan kredi bakiyesini tam ve erken olarak geri ödemeyi mümkün kıldı.”

Bitfinex tarafı, kredi bakiyesinin planlanandan önce ödendiğini belirterek, 5 Kasım 2021‘e kadar vadesi bulunan ödemeye ait herhangi bir kalan bakiye bulunmadığını açıkladı.

Hoegner, kredi geri ödemesinin Tether (USDT) cinsinden değil ABD Doları cinsinden yapıldığını, çünkü miktarın bu birim ile verildiğini söyledi. Hoegner, miktarın Tether’in Deltec Bank‘taki banka hesabına yatırıldığını da sözlerine ekledi. 

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar