Muhabbit

ALTCOIN

Deltec: USDT Tamamen Rezervler Tarafından Destekleniyor!

Banka tüm USDT’lerin nakit rezervler ile desteklendiğini açıkladı.

Clock
Paylaş
Deltec: USDT Tamamen Rezervler Tarafından Destekleniyor!

Tether’in Bahamalar merkezli bankası Deltec, 22 Ocak Cuma günü yaptığı açıklamada, şirketin Tether (USDT) stablecoin’inin tamamen rezervler tarafından desteklendiğini söyledi.

Konu ile ilgili olarak Deltec Bank & Trust’ın CEO vekili Gregory Pepin, şu açıklamayı yaptı:

“Her Tether bir rezerv tarafından destekleniyor hem de rezervleri dolaşımda olandan daha fazlası.”

Bununla birlikte, USDT’yi destekleyen tüm doların bankada olup olmadığı ile ilgili de açıklama yapan Pepin, karşılık dolarların Deltec ve muhtemelen başka bir kurum tarafından tutulduğunu dile getirdi.

Bilindiği üzere USDT’nin piyasa değeri, son 12 ayda 4 milyar dolardan şaşırtıcı bir şekilde 24 milyar dolara kadar çıktı. Bu kapsamda da yakın zaman önce çıkan bazı haberlerde Eylül 2020’ye kadar dokuz ay boyunca ihraç edilen Tether miktarı ile Bahamalar merkezli yerel bankalarda tutulan fonlar arasındaki tutarsızlığın Tether’deki muazzam rezerv kıtlığının kanıtı olarak gösterilmesi ile rezerv konusu tekrar gündeme gelmişti.

Bahamalar merkez bankası rakamlarına dayanılarak çıkan haberlerde, Bahamalar‘daki tüm yerel bankalarda kripto para piyasasında dolaşan Tether’i desteklemek için yeterli dolar bulunmadığı açıklamaları yapılmıştı.

Ancak Pepin, Deltec’in yerel bir banka olmadığını ve Bahama dolarını nakit ve mevduat olarak tutmak için gerekli olan yetkili bir bayi lisansına sahip olmadığını belirterek bu iddiayı kesin bir dille reddettiğini bildirdi.

Son olarak Pepin, bankanın müşteriler için Bitcoin (BTC) alımlarına ilişkin son açıklaması ile ilgili görüşünü de belirtti. Pepin Tether’in, rezervleriyle ilgili kararları dış kaynak olarak kullanamayacağını ve Deltec’in, Tether adına kripto para satın alamayacağını açıkladı. Ayrıca Tether’in Deltec aracılığıyla Bitcoin satın almasının mantıklı olmadığını da sözlerine ekledi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar