Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65615.76
-1.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3529.84
-1.54%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.46
-5.10%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.3
-1.02%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bitmain, Çin Ana Karasına Sevkiyatı Durduruyor!

Şirket, bu hamlesini yerel düzenlemelere uymak için yaptığını belirtiyor.

Clock
Paylaş
Bitmain, Çin Ana Karasına Sevkiyatı Durduruyor!

Bitcoin madenciliği donanım üreticisi Bitmain artık makinelerini Çin ana karasına (Hong Kong ve Tayvan hariç) teslim etmeyeceğini bildirdi.

Pekin merkezli firma 10 ekim tarihinde yaptığı açıklama ile yerel düzenlemelere uyacağını ve 11 Ekim tarihinden itibaren yurt içi teslimatı askıya alacağını ancak denizaşırı işlerin her zamanki gibi devam edeceğini duyurdu. 

728×90 muhabbit - Bitmain, Çin Ana Karasına Sevkiyatı Durduruyor!300x250 muhabbit - Bitmain, Çin Ana Karasına Sevkiyatı Durduruyor!

Bitmain tarafından atılan bu adım, Kuzey Amerika madencilik operasyonlarının artmasıyla birlikte geçen yılın sonlarından bu yana yurt içi satışları düştüğü için şirketi çok fazla etkileyecek gibi durmuyor. Şirketin son hamlesi, belki de 2017 yılında elde ettiği kârının yaklaşık %50’sini ve 2018 yılındaki yaklaşık %40’ını oluşturan iç pazar payının sonucu olabilir.

Yasaklara Rağmen Madencilik Devam Ediyor

Çin’de grafik işleme üniteleri (GPU’lar) ile artan sayıda evde madencilik operasyonu bulunuyor ancak Çinli yetkililer gizli madencilik faaliyetlerini tespit etme konusundaki önlemlerini güçlendirmeye devam ediyor.

Örneğin; Çin’in Jiangsu eyalet hükümeti yakın zamanda yerel enerji tüketimi ve madencilik havuzu IP trafiği hakkında bir soruşturma yürüttü. Eyalette madencilik faaliyetlerinden şüphelenilen ve 260.000 kw saat enerji tüketen 4.502’den fazla IP adresi tespit etti. İlginç bir şekilde, bu madencilik IP adreslerinin %21’inin devlet kurumları, devlet okulları ve işletmeler içinde olduğu tespit edildi.

Bazı Çinli madenciler de yakın zamanda, yerel enerji ve telekomünikasyon bürolarından gelen aramaları, madencilik şüphesiyle sorgulayan ve anormal enerji tüketimleri nedeniyle yerinde inceleme için personel gönderen paylaşımlarda bulunmaya devam ediyorlar.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar