Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Bitmain’in Eski CEO’su, Yeni Şirketi İçin “Unicorn” Seviyesini Hedefliyor!

Bitmain’in eski CEO’su Jihan Wu, yeni şirketi Matrixport’un unicorn seviyesinde kalmasını hedeflediğini açıkladı.

Clock
Paylaş
Bitmain’in Eski CEO’su, Yeni Şirketi İçin “Unicorn” Seviyesini Hedefliyor!

Bitmain’in eski CEO’su Jihan Wu, yeni şirketi Matrixport’un unicorn seviyesinde kalmasını hedeflediğini açıkladı.

Madencilik devi Bitmain’in kuruluş aşamasında oldukça büyük emekleri olan Jihan Wu, diğer kurucu ortak Micree Zhan ile anlaşmazlık içerisindeydi. Uzun süre Bitmain yönetim kurulunda yaşanan gerginlikten sonra, Jihan Wu, geçtiğimiz Ocak ayının sonunda Bitmain’den ayrıldığını duyurmuştu.

Ayrılığın ardından Bitmain bünyesinde bulunan Antpool’un elden çıkarılacağı iddiası atılmıştı. Geçtiğimiz hafta bu iddianın doğru olduğu Bitmain tarafından yayımlanan duyuru ile ortaya çıktı.

Devir Matrixport’un Devri!

Jihan Wu’nun yeni girişimi Matrixport, Wall Street benzeri bir yapı uygulamaya çalışan kripto para finansal hizmetler şirketi olarak tanımlanmakta. Tiger Global, DST Global, C Ventures ve K3 Ventures gibi önemli, büyük risk sermayesi firmalarından yatırım alan Matrixport, C serisi fonlamasında 100 milyon doları aştı.

Jihan Wu yeni girişimi Matrixport’un değeri 1 milyar dolardan yüksek olan genç teknoloji şirketi seviyesi yani unicorn (tek boynuzlu at) seviyesinde kalmasını istediğini dile getirdi.

Matrixport’un CEO’su ve eski Bitmain yatırımcısı Ge Yuesheng, şirketin çok çeşitli risk ve getiri beklentilerine sahip, net değeri yüksek birey ve kurumlara ev sahipliği yaptığını açıkladı. Ayrıca Yuesheng, şirketin 2021 yılı Mart ayı itibarıyla 10 milyar doların üzerinde müşteri varlığına sahip olduğunu bildirdi.

Bununla birlikte Yuesheng, üç ila beş yıl içerisinde halka açılmayı planladıklarını dile getirdi. Şu anda Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, Litecoin, Tether gibi lider kripto para birimlerini destekleyen Matrixport’un ileriki dönemlerde izleyeceği yol merakla bekleniyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar