Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61336
-1.56%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3346.03
-0.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.64
1.70%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $399.2
-3.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

BitMEX, Bünyesine Yeni Bir Baş Uyum Görevlisi Atadı!

BitMEX, imajını düzeltmeye çalışıyor!

Clock
Paylaş
BitMEX, Bünyesine Yeni Bir Baş Uyum Görevlisi Atadı!

Kripto türevleri borsası BitMEX, 100x Group, baş uyum sorumlusu olarak deneyimli bir kara para aklama önleme (AML) uzmanı Malcolm Wright’ı işe aldı.

12 Ekim’de yapılan bir duyuruda 100x, Wright’ın Global Dijital Finans’ta Danışma Konseyi ve AML Çalışma Grubu’nun mevcut başkanı ve Mali Eylem İş Gücü’nün Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcıları için tavsiyelerini içeren önemli konuları kapsayan bir konuşmacı olarak profilini vurguladı.

Binance BannerBinance Banner

100x Group, geçtiğimiz hafta BitMEX’in kurucu ortakları Arthur Hayes, Samuel Reed ve Ben Delo’yu yönetici rollerinden uzaklaştırmıştı. Hayes, Reed ve Deli, Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu tarafından ABD’de kayıtsız bir ticaret platformu işletmek ve AML düzenlemelerini ihlal etmek ile suçlandı.

Buna paralel olarak Adalet Bakanlığı, kurucu ortakların yanı sıra daha sonra iş geliştirme başkanı olarak görevinden ayrılan Geoff Dwyer’e karşı suç duyurusunda bulundu.

Son ödemelerden bağımsız olarak, 100x Group resmi olarak “Malcolm’un katılımı Kullanıcı Doğrulama Programımızı tamamlamaya ve uyum işlevimizi daha da geliştirmeye doğru ilerlerken bizim için kayda değer bir kilometre taşıdır” dedi.

Wright’ın LinkedIn profili, Londra merkezli Commercical Pasaport KYC’nin danışma kurulu üyeliğini içeriyor. Ayrıca Wrigth, Royal United Services Institute’ta politika tartışmalarına katkıda bulunmuş. Bunun dışında, Global Finance’de iki buçuk sene geçiren Wright’ın uzmanlık alanı mali suçlar üzerine. Kendisi aynı zamanda Mali Suçlara Uyum danışmanlığının kurucusu. Ayrıca Wright, Diginex ve EQUOS’ta eski bir uyumluluk görevlisiydi.

100x Group, borsanın imajını iyileştirme konusunda zorlu bir mücadele ile karşı karşıya. Yorumcular, BitMEX ekibine yöneltilen suçlamaların endüstriye gölge düşürdüğünü düşünüyor. Tüm bunların ışığında kripto alanında karşı düzenleyici bir tepki tetiklenebilir.

Daha fazla borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Defi Market Cap için: DeFiMarketCap

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar