BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Blockchain Ve Kripto Para Kursları Revaçta!

Yayın:

-

Blockchain Ve Kripto Para Kursları Revaçta!

Son zamanlarda oldukça revaçta olan Blockchain ve kripto para kursları dünya çapında büyümeye devam ediyor.

Teknoloji ilerledikçe, Blockchain teknolojisinin kullanım alanları çoğalıyor. Durum böyle olunca da hem kripto para hem de teknoloji dünyasının devleri birer birer bu alanda eğitim alanları oluşturmaya başladı.

Kripto para borsası Huobi, Huobi Üniversitesi adı altında dünyanın dört bir yanında üniversitelerle anlaşıp Blockchain teknolojisi ve kripto para yönetimi ile alakalı dersler veriyor. Bir başka büyük kripto para borsası olan Binance, Binance Akademi adıyla kendi çevrim içi Blockchain ve kripto para kurslarını veriyor.

Kripto para dünyasının yanı sıra Oxford, MIT gibi dünyanın en iyi üniversiteleri de Blockchain teknolojisini öğretmek amacıyla ilgili birimlerini kurdu. Geçtiğimiz günlerde Güney Kore’de bir üniversite yapay zekâ ve Blockchain tabanlı bir kampüs oluşturacağını duyurdu.

Dünya üzerinde gittikçe yaygınlaşan Blockchain ve kripto para kurslarına bir yenisi eklendi. Hindistan’ın dev ismi Mahindra Group’un yan kuruluşu teknoloji devi Tech Mahindra, çevrim içi kurs uzmanı IdeaLabs ile sertifikalı Blockchain kursları vermek amacıyla anlaştı.

Tech Mahindra ve Idealabs Blockchain kursları için anlaştı

Kurs çevrim içi olarak yapılacak olup ders içeriğinde Blockchain teknolojisinin yanı sıra Ethereum, akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamalar gibi birçok başlık olacak.

Konu ile ilgili yerel haber merkezine konuşan Tech Mahindra sözcüsü;

“Finans, sağlık, üretim, eğitim, tedarik ve telekomünasyon gibi birçok sektörde etkinliğini sürdürebildiği için, Blockchain teknolojisinin dilinden anlayan elemanlara ihtiyaç var.”

Özellikle Corona virüsü pandemisi sırasında birçok iş grubunun yardımına koşan Blockchain teknolojisinin elde ettiği başarı, dünyanın Blockchain’e yönelmesini sağlıyor. Bu yönelimin farkına varan büyük firmalar da bu yönde eleman yetiştirmek amacıyla kurslar vermeye başlıyor. Bu sayede ilerleyen zamanlarda dünya üzerindeki her bir teknoloji meraklısı Blockchain teknolojisini ve kripto para dünyasını biliyor olacak.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Bebeveynler Dikkat! Siber Saldırıya Uğradık!

Doğum öncesi ve sonrası dönemde anne ve bebek ürünlerinin satışını gerçekleştiren ebebek şirketi, siber saldırıya uğradığını açıkladı.

Yayın:

-

Bebeveynler Dikkat! Hacklendik!

Doğum öncesi ve sonrası dönemde anne ve bebek ürünlerinin satışını gerçekleştiren ebebek şirketi, siber saldırıya uğradığını açıkladı.

Türkiye’nin cirosu en yüksek şirketlerinden biri olan ebebek, geçtiğimiz pazar günü (05.07.2020) kendi sistemlerine yönelik bir siber saldırı yaşadığını kamuoyuna açıkladı. Pazar günü web sitelerinin ve mobil uygulamalarının erişime açılamaması birçok müşterisinin ilgisini çekmişti. Bir kesim siber saldırıya uğradığını doğru tahmin etti. İlk başta şirketten “Sizlere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bakımdayız.” açıklaması geldi. Ancak daha sonra aşağıdaki açıklama yapıldı.

Web sitelerinde ve sosyal medya platformlarında yukarıdaki açıklamayı paylaşan ebebek, bir süre web sitelerinden veyahut mobil uygulamalarından satış yapamayacağını duyurdu. Ürün satın almak isteyen müşterilerini 52 ildeki 161 mağazaya beklediklerini açıkladı. Buna hiçbir müşterinin kredi kartı bilgileri gibi kişisel bilgilerin risk içerisinde olmadığını da eklenmişti.

Açıklamalara kadar ortaya birçok senaryo atıldı. Siber saldırı üzerinde en çok durulan noktaydı.İddiaya göre siber saldırganlar, ebebek sistemlerini normale çevirmek adına 350 Bitcoin (BTC) talep etti. Bazı kaynaklara göre 300 bazı kaynaklara göre 350 Bitcoin (BTC) olan fidye kripto para miktarı, kesin olarak bilinmiyor. Şirketten bu konuda bir açıklama da kamuoyuna açıklanmış değil.

19 milyon lira gibi bir meblağda istenen fidye kimilerine göre abartılı geldi. Yıllık cirosu 1,2-1,5 milyar lira olan şirketin söz konusu fidyeyi ödeyip ödemeyeceği de tartışılıyor. Sistem yedeklemesi yapmanın daha mantıklı olduğunu savunanlar veyahut sistemlerini kökten değiştirmeleri gerektiğini düşünenler de mevcut. Ancak bazı siber saldırılarda sistem yedeğinin bile şifrelendiği biliniyor. Yani geri dönülecek bir sistem yedeklemesi olmayabilir.

Ancak bir gerçek var ki şirket ilk başta “bakımdayız” demeyi tercih etti. Daha sonrasında “siber saldırıya uğradık” açıklamasını yaptı. Yani olayın anlaşılması, gerekli pazarlıkların yapılması için ayrılan ancak umulduğu gibi gitmeyen bir durum da olabilir.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Binance’den Sonra BTCTürk!

Twitter’da BtcTürk emojisi yükseliyor!

Yayın:

-

2013 yılında kurulmuş olan Türk kripto para borsası, Binance’den sonra Twitter’a kendi simgesini ekledi.

Twitter’a eklenmiş ve kripto paralar ile ilgili 5. emojinin sahibi BtcTürk oldu. Bitcoin emojisi ile başlayan furya, 11 Haziran’da Crypto.com, 1 Temmuz’da Binance ve Binance’den sonra 3 Haziran’da Justin Sun tarafından duyurulan Tron emojisi tarafından takip edildi.

BTCTürk, 7 Temmuz sabahı attığı bir tweet ile, emojisini tanıttı.

Geçtiğimiz sene içinde BtcTürk, borsasına “Pro” sıfatını ekleyerek borsa elini kuvvetlendirmişti. BtcTürk Pro’dan önce sadece Bitcoin alım-satım işlemleri yapılmasına izin veren platform, BtcTürk pro güncellemesi ile birlikte bir çok işlem çiftine destek vermeye başladı.

Geçtiğimiz ayda 7. yaşına basan borsa, bildiğiniz üzere Süper Lig takımlarından Yeni Malatyaspor’un ana sponsoru konumunda.

Sizce kripto para dünyasında sıradaki emojinin sahibi kim olur?

OKUMAYA DEVAM ET
PrimeXbt

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.