BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Blockchain Ve Kripto Para Kursları Revaçta!

Yayın:

-

Blockchain Ve Kripto Para Kursları Revaçta!

Son zamanlarda oldukça revaçta olan Blockchain ve kripto para kursları dünya çapında büyümeye devam ediyor.

Teknoloji ilerledikçe, Blockchain teknolojisinin kullanım alanları çoğalıyor. Durum böyle olunca da hem kripto para hem de teknoloji dünyasının devleri birer birer bu alanda eğitim alanları oluşturmaya başladı.

Kripto para borsası Huobi, Huobi Üniversitesi adı altında dünyanın dört bir yanında üniversitelerle anlaşıp Blockchain teknolojisi ve kripto para yönetimi ile alakalı dersler veriyor. Bir başka büyük kripto para borsası olan Binance, Binance Akademi adıyla kendi çevrim içi Blockchain ve kripto para kurslarını veriyor.

Kripto para dünyasının yanı sıra Oxford, MIT gibi dünyanın en iyi üniversiteleri de Blockchain teknolojisini öğretmek amacıyla ilgili birimlerini kurdu. Geçtiğimiz günlerde Güney Kore’de bir üniversite yapay zekâ ve Blockchain tabanlı bir kampüs oluşturacağını duyurdu.

Dünya üzerinde gittikçe yaygınlaşan Blockchain ve kripto para kurslarına bir yenisi eklendi. Hindistan’ın dev ismi Mahindra Group’un yan kuruluşu teknoloji devi Tech Mahindra, çevrim içi kurs uzmanı IdeaLabs ile sertifikalı Blockchain kursları vermek amacıyla anlaştı.

Tech Mahindra ve Idealabs Blockchain kursları için anlaştı

Kurs çevrim içi olarak yapılacak olup ders içeriğinde Blockchain teknolojisinin yanı sıra Ethereum, akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamalar gibi birçok başlık olacak.

Konu ile ilgili yerel haber merkezine konuşan Tech Mahindra sözcüsü;

“Finans, sağlık, üretim, eğitim, tedarik ve telekomünasyon gibi birçok sektörde etkinliğini sürdürebildiği için, Blockchain teknolojisinin dilinden anlayan elemanlara ihtiyaç var.”

Özellikle Corona virüsü pandemisi sırasında birçok iş grubunun yardımına koşan Blockchain teknolojisinin elde ettiği başarı, dünyanın Blockchain’e yönelmesini sağlıyor. Bu yönelimin farkına varan büyük firmalar da bu yönde eleman yetiştirmek amacıyla kurslar vermeye başlıyor. Bu sayede ilerleyen zamanlarda dünya üzerindeki her bir teknoloji meraklısı Blockchain teknolojisini ve kripto para dünyasını biliyor olacak.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

İkinci Teşvik Paketi Bitcoin’in Değerini Yükseltti!

ABD’de vatandaşlar için ikinci teşvik paketi yolda!

Yayın:

-

Analistlere göre, Bitcoin (BTC) ve ABD doları endeksi (DXY) zayıfladığı için, Bitcoin’in fiyatı artabilir.

Washington’da yeni bir corona virüs teşvik paketi müzakereleri devam ederken, veriler DXY’nin düştüğünü gösterdi.

Vays: ABD Seçimini Kim Kazanırsa Kazansın “Bitcoin Satın Alın”

DXY ve BTC / USD, son aylarda güçlü bir ters korelasyon gösterdi. Son DXY artışı, Bitcoin için yoğun bir satış baskısına dönüşmedi, ancak yeni kayıplar uzun vadede BTC boğalarını canlandırabilir.

DXY’nin U dönüşü, ABD Senatosu’nun 2.5 trilyon $’lık yeni bir corona virüs yardım anlaşması yapmaya çalıştığı sırada yaşandı.

Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Çarşamba günü FOX Business’a verdiği demeçte, görüşmelerin devam ettiğini, ancak yapılacak olan anlaşmanın, uygun şartları karşılayan ABD vatandaşları için 1.200 $’lık yeni bir teşvik pakedini içereceğini doğruladı.

Mnuchin, Başkan Donald Trump ile başkan adayı Joe Biden arasındaki hararetli tartışmadan bir gün sonra konuşma yaptı.

Gerginlik artarken, popüler tüccar Tone Vays, Beyaz Saray’ın kontrolünü kim alırsa alsın, teşvik paketlerini finanse eden para basma işleminin dolara zarar vermeye devam edeceğini savundu.:

Kim kazanırsa kazansın, para basmaya devam edecekler! BİTCOİN ALIN!

ABD Doları Endeksinin 3 Aylık Grafiği. Kaynak: TradingView

Bitcoin’in ve DXY’nin Korelasyonu Değişiyor

Veriler, geçtiğimiz günlerde yaşanan geri çekilme ile DXY ve Bitcoin arasındaki ilişkinin değiştiğini gösteriyor.

Buna karşılık, Bitcoin fiyatı tarihin en iyi ikinci çeyreğini kaydederek ayı 10.600 $’ın üzerinde kapatırken, BTC / USD hem altın hem de S&P 500 ile son derece korelasyonlu kaldı.

Elbette, finans uzmanları ve analistler bu durumun bu şekilde devam edeceğine inanmıyor. Bitcoin, yakında geleneksel pazarlardan tamamen kopacaktır.

Daha fazla analiz haberi için: Analiz Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Japon E-Spor Şirketi Oyuncularına Kripto İle Ödeme Yapıyor!

SBI’dan görülmemiş bir karar!

Yayın:

-

sbi holdings

Japon finans kuruluşu SBI Group’un bir yan kuruluşu olan SBI E-Sports, oyuncularının risk sermayesi şirketi VC Trade ile yaptığı sponsorluk anlaşmasının bir parçası olarak kripto ile maaş alacağını duyurdu.

Resmi açıklamaya göre, şirketin dijital para birimlerini de kullanan e-spor oyuncuları arasındaki varlığını güçlendirmek için oyuncu maaşları, itibari para yerine Ripple ile ödenecek.

Uzun süredir Ripple ile ortaklığı olan SBI E-Sports, bu sponsorluk anlaşmasının portföyünü blockchain endüstrisi içerisinde çeşitlendirmenin bir yolu olduğunu söyledi. Hedefleri ise, “müşteri odaklılığına dayalı bir şekilde sağlıklı bir pazar oluşturmak, beslemek, fiyatları iyileştirmek ve likiditeyi genişletmektir.”

CoinMarketCap’e göre XRP, 10.827.898.158 $’lık bir piyasa değerine sahip. Bu piyasa değeri Ripple’ı piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi yapıyor.

2019’da Ripple’ın geliştirici ekosistemi Project Xpring ve oyun merkezli blok zinciri platformu Forte, oyun geliştiricilerini desteklemek için ortaklaşa 100 milyon dolarlık bir fon oluşturdu.

Blockchain eğlence stüdyosu Virtually Human Studio’nun Gelişme Müdürü Mac Ocampo, daha önce “tüm oyuncular kripto kullanıcıları değildir ve tüm kripto kullanıcıları oyuncu değildir” diye yakınıyordu. Ocampo’nun bahsettiği bu durum, oyun endüstrisi ve blockchain endüstrisinin karşılaştığı en büyük zorluktu.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.