Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68019.22
-3.29%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3797.08
1.08%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.93
-5.60%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.3
-3.90%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Brezilya Bitcoin’i Yasal Bir Ödeme Aracı Hâline Getirmek İstiyor!

Brezilya Bitcoin benimsenmesini ilerletmek istiyor!

Clock
Paylaş
Brezilya Bitcoin’i Yasal Bir Ödeme Aracı Hâline Getirmek İstiyor!

Brezilya’daki kanun yapıcılar Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerine yatırım yapmayı kolaylaştırırken dolandırıcılara ve siber saldırganlara karşı koruma sağlayacak bir düzenleyici çerçeve oluşturmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde Brezilya’nın yasama organı dijital para birimlerini düzenlemeyi amaçlayan bir yasa tasarısını onaylamıştı. Tasarı ilk olarak Expedito Netto’dan bir milletvekili tarafından tanıtılmıştı. Ancak şimdi Solidariedade Partisi’nden bir milletvekili olan Aureo Ribeiro, Bitcoin’in ülkede ödemelerde kullanılan bir para birimi olarak yasal statü kazandırmaya yönelik güncellenmiş bir yasa tasarısı önerdi.

Yasa tasarısı kabul edilirse Bitcoin yasal bir statü kazanacak. Ancak yasa tasarısında Bitcoin’in resmî, devlet onaylı bir para birimi olarak tanınması çağırısında bulunulmuyor. Ödemelerde nasıl bir tanımlama ile kullanılacağı da şu an için belirsizlik içerisinde.

Ancak Ribeiro, yasa tasarısının Bitcoin’e Brezilya reali veya ABD doları gibi fiat para birimleri gibi Brezilya genelinde kabul edilecek yeterli yasal koruma sağlayacağını öne sürdü. Ribero, her şey planladığı gibi giderse Bitcoin’in gelecek yılın başlarında bir ödeme para birimi olarak tanınabileceğine inandığını ifade etti.

728×90 muhabbit - Brezilya Bitcoin'i Yasal Bir Ödeme Aracı Hâline Getirmek İstiyor!300x250 muhabbit - Brezilya Bitcoin'i Yasal Bir Ödeme Aracı Hâline Getirmek İstiyor!

Brezilya’nın Neredeyse Yarısı Bitcoin’in Benimsenmesinden Yana!

Geçtiğimiz aylarda yapılan bir ankete göre, Brezilyalıların %48’i ülkelerinin Bitcoin’i benimsemesi gerektiğini düşünüyor. Bununla birlikte Brezilyalıların %56’sı El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimini olarak kabul ettiği Bitcoin Yasası’nı desteklemekte.

Latin Amerika’da Bitcoin’e olan ilgi tüm hızıyla sürmekte. El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesinden sonra Brezilya başta olmak üzere Arjantin, Kolombiya, Kosta Rika gibi ülkelerden de Bitcoin benimsenmesine yönelik adımlar gelmekte.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar