Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59990.2
2.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3187.27
0.85%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.73
-0.77%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.4
1.28%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

CFTC Tarafından Dava Edilen Borsa, İşçi Çıkarmaya Başladı!

Borsanın, yaklaşık 100 kişiyi işten çıkardığı düşünülüyor.

Clock
Paylaş
CFTC Tarafından Dava Edilen Borsa, İşçi Çıkarmaya Başladı!

Winklevoss ikizleri tarafından kurulan kripto para borsası Gemini, kısa süre önce yaptığı açıklama ile iş gücünü yaklaşık %10 oranında azalttığını açıkladı.

728×90 muhabbit - CFTC Tarafından Dava Edilen Borsa, İşçi Çıkarmaya Başladı!300x250 muhabbit - CFTC Tarafından Dava Edilen Borsa, İşçi Çıkarmaya Başladı!

Gemini, işte çıkarılan personel sayısı hakkında açıklama yapmazken, LinkedIn sayfasına göre şirkette 1000’den fazla kişi çalışıyor. Bu durumda da yaklaşık 100 kişinin işten çıkarıldığı düşünülüyor.

Konu ile iligli açıklama yapan kardeşler şu ifadelere yer verdi:

“Ekip liderlerinden yalnızca misyonumuz için kritik olan ürünlere odaklanmalarını ve ekiplerin bir süre devam etmesi muhtemel mevcut, çalkantılı piyasa koşulları için doğru boyutta olup olmadığını değerlendirmelerini istedik. Çok düşündük ve düşündükten sonra, iş gücümüzün yaklaşık %10’u ile yollarımızı ayırmak için zor ama gerekli kararı aldık.”

Winklevoss kardeşler ayrıca, şu anda durgunluk dönemine giren daralma aşamasında olduklarını ve bunun ‘kripto kışı’ olarak adlandıran şey olduğunu açıkladı. Bu nedenle de mevcut durumun makroekonomik ve jeopolitik kargaşa ile daha da karmaşık hale geldiği belirtildi.

Bu durumun, Gemini’nin 2014 yılında kurulmasından itibaren ilk kez işten çıkarma faaliyeti olduğu belirtiliyor. Borsa tarafından atılan bu adım, halihazırda düşüş yaşayan kripto para piyasası ve durgun finansal sistemin ortasında gerçekleşmiş oldu.

Dünya genelinde birçok kuruluşun etkilendiği genel piyasa düşüşü nedeniyle, geçtiğimiz ay dünya çapında yeni kurulan şirketlerde yaklaşık 15.000 kişinin işini kaybettiği belirtiliyor.

CFTC Gemini’ye Dava Açtı!

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), Gemini’yi, şirketin 2017’de takip ettiği bir Bitcoin vadeli işlem sözleşmesiyle ilgili yanlış ve yanıltıcı açıklamalar yapmakla suçlayarak dava açtı. Ajans, Winklevoss kardeşler tarafından yönetilen borsanın, emtiaları düzenleyen federal yasaları ihlal ettiğini ve bu nedenle para cezaları ödemesi gerektiğini belirtti. Çünkü ajansa göre, Gemini yetkilileri, Bitcoin vadeli işlem sözleşmesinin manipülasyona açık olabileceği konusunda şirket tarafından aktarılan veya atlanan açıklamaların yanlış veya yanıltıcı olduğunu biliyor olmalıydı.

Piyasaların Olumsuz Gitmesi Çok Kişiyi Etkiledi

Kripto para piyasasındaki büyük düşüş, geçtiğimiz kasım ayından sonra ulaşılan en yüksek seviyelerden oldukça gerilere düşmüş durumda. Bunun sonucu olarak, Gemini de dahil olmak üzere birçok kripto para borsasındaki işlem hacimleri gözle görülür derecede düştü.

GEMINI - CFTC Tarafından Dava Edilen Borsa, İşçi Çıkarmaya Başladı!

Genel olarak kripto para piyasasında ticaret hacmine göre %2’den az bir paya sahip olan Gemini, pazar lideri Binance’in %64’lük ticaret hacminin oldukça altında kaldı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar