Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62241.11
1.56%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3435.08
1.93%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.54
0.93%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $411.7
1.28%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Charles Hoskinson: DeFi’nin Geleceği Afrika’da!

IOHK’nun CEO’su Afrika’ya yatırım mı yapacak?

Clock
Paylaş
Charles Hoskinson: DeFi’nin Geleceği Afrika’da!

Cardano Blockchain’in arkasındaki geliştiriciler olan IOHK’nun CEO’su Charles Hoskinson, şirketin uzun vadeli gelişim odağının Afrika’ya dayandığını ve dünyanın en kalabalık ikinci nüfusunun DeFi’nin geleceği olduğunu söyledi.

Kendimize “kimlik sistemlerine, ödeme sistemlerine ve hisse senetlerini temsil etmenin yeni yollarına ihtiyaç duyacak DeFi kullanıcıları kim olacak” diye sorduğumuzda aklımıza iki seçenek geliyor. Batı dünyasının oturmuş, yüksek düzeyde düzenlenmiş pazarları mı yoksa hiçbir görevi olmayan ve umutsuzca rekabete dahil olmaya çalışan dost canlısı Afrika ülkeleri mi?

Binance BannerBinance Banner

Charles Hoskinson, “İnsan sermayesi, fiziksel sermaye ve ekonominin doğru yönde ilerlediği göz önüne alındığında, Afrika’nın önümüzdeki on yıl içinde en umut verici ekonomik ortam olacağına inanıyorum” dedi.

Hoskinson, DeFi’ın bir sonraki benimsenme durumunun Afrika’da olacağını düşünen tek kişi değil. Curve Labs’ten Patrick Rawson, kullanıcıların tümüne ulaşmak için DeFi geliştiricilerinin ürünlerini ekonomik olarak gelişmemiş ülkelerin kullanıcılarına uyarlamaları gerektiğini söyledi.

Cardano’nun dünyanın en kalabalık ikinci kıtasında nasıl büyüyeceğine dair olan ayrıntılar kamuoyuna açıklanmadı. Hoskinson, Cardano’nun blockchain projesine “stratejik ortaklar ve ilişkiler ayrıca doğru yerlerde politik erişim” sağlayan “ağları ve ilişkileri” başarıyla kurduğunu söyledi.

Hoskinson, bu bağlantıların, “büyük anlaşmalara” yol açacağına ve bunun da “çok daha büyük anlaşmaların” yapılmasına yardımcı olacağını sözlerine ekledi. Kıta genelinde 5,6 trilyon $’lık bir servet olduğunu belirten Hoskinson, bu servetin çok azının küresel pazarlarda mevcut olduğunu belirtti.

Kurucu, Cardano’nun Afrika lansmanının stratejilerini ve ayrıntılarını daha fazla açıklık ve stratejik özellikleriyle ortaya koyacak özel bir içerik vaat etti.

Hoskinson daha önce, Cardano’nun Afrika girişimini topluluk ile bir AMA etkinliğinde tartışmıştı. Bu tartışmada, IOHK’nun şimdiye kadar kazanmayı başardığı sözleşmelerin ayrıntılarını ve şirketin aldığı tekliflerden bir örnek paylaşıldı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha Fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar