Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60027.38
2.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3196.13
1.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.78
0.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $537.9
1.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Charles Hoskinson, Matematik İçin 20 Milyon Dolar Bağışladı!

Cardano’nun kurucusu olan Charles Hoskinson, matematik dünyasını ve dilini geliştirmek için 20 milyon dolar bağışladı.

Clock
Paylaş
Charles Hoskinson, Matematik İçin 20 Milyon Dolar Bağışladı!

Cardano’nun kurucusu olan Charles Hoskinson, matematik dünyasını ve dilini geliştirmek için 20 milyon dolar bağışladı.

Cardano’nun kurucusu, Ethereum’un kurucu ortağı ve Input Output Global’ın CEO’su olan Charles Hoskinson, Pittsburgh’da bulunan özel bir araştırma üniversitesi olan Carnegie Mellon Üniversitesi’nde Hoskinson Matematik Merkezi’ni açılışına özel 20 milyon dolarlık bağışta bulunduğunu açıkladı.

728×90 muhabbit - Charles Hoskinson, Matematik İçin 20 Milyon Dolar Bağışladı!300x250 muhabbit - Charles Hoskinson, Matematik İçin 20 Milyon Dolar Bağışladı!

Bugün Hoskinson, kendi adını taşıyan Matematik Merkezi’nin açılışını “tweet”ledi. 20 milyon dolar bağışlayan Hoskinson, yeni araştırma merkezini başlatma amacının matematiğin dilini geliştirmek veya yeniden yazmak olduğunu söyledi.

charles hoskinson twitter

Charles Hoskinson Kimdir?

Hoskinson bir teknoloji girişimcisi ve matematikçidir. Hoskinson, mevcut projelerinde insanları kripto para endüstrisi, kriptografi, merkeziyetsizlik ve bunların gelecekte dünyayı nasıl değiştirebileceği konusunda eğitmeyi amaçlıyor.

Cardano ve Akıllı Sözleşmeler

Akıllı sözleşmeler, merkeziyetsiz finansın (DeFi) yükselişiyle birlikte tüm endüstri için daha da önemli hale geldi. Bunun nedeni akıllı sözleşmeler, merkeziyetsiz uygulamaların (DApp’ler) protokollerini doğru bir şekilde çalışmasını sağlar. Popülerlikler bu alanda arttıkça, Ethereum ve Solana gibi akıllı sözleşme platformları büyük başarılar kaydetti.

Cardano bir süredir ağına akıllı sözleşmeler getirmek için çalışıyordu. 12 Eylül’de Alonzo Hard Fork Combinator’ın (HFC) son lansmanı ile bu hayal gerçek oldu. Akıllı sözleşmelerin Cardano’ya gelişi, sektörde geniş çapta kutlandı. Ancak Charles Hoskinson, akıllı sözleşmeler teriminin Cardano’nun gerçekte yaptıklarını tam olarak yansıttığını düşünmüyor.

Charles Hoskinson Twitter

Hoskinson, akıllı sözleşmeler teriminin Cardano platformunun yaptıklarını yansıtmadığına dikkat çekerek bir kullanıcıyla aynı fikirde olduğu bir “tweet” paylaştı. Kurucunun kabul ettiği yeni terim ise “programmable validators” (programlanabilir doğrulayıcılar).

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar