BİZİ TAKİP EDİN

MUHABBİT ÖZEL

Coinbase İçin Sırada Hangi Coin Var? ONT MATIC DASH DCR

Geçtiğimiz yıla kadar platformunda oldukça az coine yer veren Coinbase, özellikle ABD’ye yeni borsaların giriş yapması ile birlikte daha fazla coin listelemeye başladı.

Yayın:

-

Coinbase Custody

Coinbase kripto para yatırımcılarının işlem yapmasa da takip ettiği kripto para borsalarının başında gelmekte.

Listelediği coinlerde inanılmaz artışlara sebep olan Coinbase, birçok projeyi inceleyip listelemeye karar vermekte. Geçtiğimiz yıla kadar platformunda oldukça az coine yer veren Coinbase, özellikle ABD’ye yeni borsaların giriş yapması ile birlikte daha fazla coin listelemeye başladı.

Normal şartlarda oldukça uzun süren coin incelemelerinin süresinin kısalması ve bu bağlamda bazı prosedürlerin yok sayıldığı sosyal medyada çokça dillendirilmişti.

Coinbase’de listelemelerden sorumlu Zach Segal, konu ile ilgili açıklama yapmış ve listeleme prosedürlerini Twitter hesabı üzerinden detaylı şekilde açıklamıştı. Hatta listeleme ile ilgi sorulan birçok soruya da tweetin altında cevap vermişti. An itibariyle birçok kripto parayı incelediklerini ve olumlu olması durumunda her kripto paranın Coinbase’de listelenebileceğini belirtmişti.

Custody Platformunda 60 Farklı Kripto Para

Özellikle ilk atılımlarını kurumsallara hizmet veren Custody platformunda gerçekleştiren Coinbase, kurumsal müşterileri için toplam 60 kripto para için hizmet sağlamakta.

Coinbase Custody

Coinbase Custody

Listeleme Analisti için iş ilan da açtığını duyuran Coinbase listelemelerine devam edecek gibi görünüyor.

Yukarıda 60 kripto paranın bulunduğu fotoğrafı incelediğinizde sağ alt köşede iki yerdeki “soru işareti” dikkatinizi çekmiş olabilir. Halen listelemeler için çalışmalara devam eden Coinbase ekibi, yeni coinler eklemeye devam edecektir.

Coinbase Listing

Coinbase Listing

Yukarıdaki listede Coinbase tarafından incelemeye alınan kripto paralar bulunmakta. Matic Network (MATIC) ise custody platformunda işlem görmekte.

Yukarıda listede bulunan coinlerin listelenmesi noktasında herhangi bir kesinlik bulunmuyor. Ancak hali hazırda “custody”de işlem göre MATIC içlerindeki en güçlü adaylardan biri olabilir.

Twitter Ontology Diyor

Twitter’da dolaşan dedikodulara göre ise Ontology (ONT) Coinbase’de listelenecek sıradaki coin. Coinbase listelenecek yeni kripto para ile ilgili hiçbir ipucu vermezken sosyal medyada tartışmalar devam etmekte.

Algorand geçtiğimiz günlerde Coinbase platformunda listelenmesinin ardından yüzde 34’lük bir artış yaşamıştı. Coinbase’de Coinbase Pro ve Coinbase listelemeleri ayrı ayrı gerçekleşmekte. Özellikle Coinbase Pro’dan sonra direkt Coinbase uygulamasında listelenen coinler daha büyük artışlar yaşıyor.

Sizce Coinbase’de listelenme sırası hangisinde?

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Whale Alert Eski Ripple CEO’sunun Ne Kadar XRP Sattığını Açıkladı!

Yapılan açıklamada yılbaşı itibariyle 3 Ağustos’a kadar Jed McCaleb tarafından satışı yapılan XRP’lerin 375 milyon adet olduğu açıkladı.

Yayın:

-

Whale Alert Jed McCaleb XRP

Whale Alert tarafından yapılan açıklamaya göre eski Ripple CEO’su Jed McCaleb’in 2020’de ne kadar XRP satışı yaptığı ortaya çıktı.

Yapılan açıklamada yılbaşı itibariyle 3 Ağustos’a kadar Jed McCaleb tarafından satışı yapılan XRP’lerin 375 milyon adet olduğu açıkladı.

Ortalama değeri hesaplanan XRP’lerin değeri ise yaklaşık 75 milyon $. Günlük ortalama 1.74 milyon XRP satan McCaleb’in XRP satışlarından elde ettiği günlük gelir ise 374.200 $ etmekte. 2019 yılında gerçekleştirdiği satışlara oranlar yüzde 266 daha fazla XRP satan eski CEO’nun yıl sonuna kadar toplamda 630 milyon XRP satacağı hesaplanmış durumda. McCaleb’in Ripple ile olan sözleşmesinde 4 Milyar XRP daha bulunuyor.

Anlaşma Gereği Veriliyor

Ripple ile yaptığı anlaşma gereği XRP’leri bulunan McCaleb, elindekilerin tümünü aynı anda satamıyor. Yapılan anlaşmada McCaleb’in satışlarına limit getirilmiş durumda. Aşırı satış durumunda fiyat noktasında bir olumsuzluk oluşma ihtimali sebebiyle sınırlandırma getirilen XRP’lerin her ay başında belirli bir miktarının kilidi açılmakta. Whale Alert ise her ay başında McCaleb cüzdanlarındaki kilitleri açıklıyor.

90.000’den fazla transferi izleyerek McCaleb’ın cüzdanlarını tespit eden Whale Alert, birçok cüzdanı ortaya çıkarmış durumda.

2014 ve 2019 yılları arasında toplamda 1.05 milyar XRP satışı tespit ettiğini belirten hesap, satış ortalamasının ise 0.129 $ olduğunun altını çiziyor. Bu satışlardan McCaleb’in elde ettiği gelir ise 135 milyon $.

4.7 Milyar XRP Daha Var

Eski CEO’nun kilitli cüzdanında 4.7 milyar XRP’nin daha bulunduğunu açıklayan Whale Alert, bu miktarın dolaşımda bulunan XRP miktarının yaklaşık yüzde 5’in tekabül ettiğinin altını çizmekte.

Satışlar Fiyatı Etkiliyor Mu?

Uzun zamandır McCaleb tarafından yapılan satışların XRP fiyatında satış baskısı oluşturduğu söyleniyor. Whale Alert ise tam tersini söylüyor. XRP işlem hacimleri incelendiğinde McCaleb tarafından yapılan satışların oluşturduğu etki son derece düşük.

1-7 Ağustos 2017 tarihinde 2.5 milyon XRP satan McCaleb’in sattığı miktarın toplamda 741.000 $ olduğunu belirten hesap, aynı hafta içerisinden Bitstamp’te XRP/USD paritesindeki işlem hacminin 127 milyon XRP olduğunun altını çiziyor. Sadece hacim tarafını incelemenin yeterli olmadığını kabul eden Whale Alert yine de satışların etkisinin düşünülenin çok altında olduğunu belirtmekte.

Sizce McCaleb’in satışları XRP fiyatını olumsuz yönde etkiliyor mu?

OKUMAYA DEVAM ET

MUHABBİT ÖZEL

Trader mı Olmak İstiyorsunuz? O Zaman Bu Eğitim Tam Size Göre!

FTX sponsorluğunda gerçekleştirilen eğitim ile temel seviyeden ileri seviyeye kadar eğitimler ile birlikte birçok beceriye sahip olabilirsiniz.

Yayın:

-

FTX Sponsorluğunda Eğitim

Trader olmak mı istiyorsunuz? Bu yazıda bahsi geçen eğitim ile kendinizi ve yeteneklerinizi geliştirin.

FTX sponsorluğunda gerçekleştirilen eğitim ile temel seviyeden ileri seviyeye kadar eğitimler ile birlikte birçok beceriye sahip olabilirsiniz.

Ninja Traders eğitmenleri tarafından verilen eğitim Udemy üzerinden gerçekleştiriliyor. Kripto para dünyasına aşina olan kişilerin tanıdığı birçok isim tarafından verilen eğitim serisi, trader olmak isteyen ya da kendi yeteneklerini geliştirmek isteyen kişiler için oldukça faydalı olabilir.

Haftada 2 gün Zoom üzerinden de gerçekleştirilen eğitimlerin aynı zamanda Telegram grubu da bulunuyor.

Eğitim paketinin içinde teknik analiz, temel analiz, blockchain ve DeFi eğitimleri bulunmakta. Son dönemde oldukça popülerleşen DeFi ve DeFi ürünleri ile ilgili detaylı ve kapsamlı videoları bulabileceksiniz.

Eğitim ile ilgile detaylara burada bulunan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.